Red Velvet crinkles

siuuu - fotkasiuuu, 15. novembra 2019
Red Velvet crinkles
Foto: siuuu

Aj ja som v minulosti prepadla čaru týchto malých, milých, pôvodom filipínskych koláčikov. Prvá verzia, ktorú som skúšala bola práve táto red velvet - zaujali ma práve farebným kontrastom. Nám chutili a robievam ich príležitostne na sviatky. Okrem red velvet robievam ešte čokoládovo-pepermintové, zázvorové a skúšala som aj príchuť matcha. Všetky recepty nájdete na mojom blogu : https://dobrotynatanieri.blogspot.com/search?q=crinkles

25
porcií
15 minút
príprava
12 minút
na 175 °C

Suroviny

1 ks väčšie
75 g povolené
175 g
100 g (Mascarpone, Lučina, Philadelphia)
240 g preosiata
10 g preosiate
3 g preosiaty
1/2 ČL
Na obalenie:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Zmiešame si preosiate suché suroviny (múku, kakao, prášok do pečiva). V šľahači šľaháme cukor s maslom pokiaľ nezačne chytať bledú farbu, pridáme vajce, zašľaháme. Postupne pridáme za stáleho šľahania krémový syr, šľaháme na nízkych obrátkach a pridávame sypkú zmes a potravinársku farbu - ja používam ešte klasický "bretón", ktorý som zdedila po krstnej mame, ale v pohode bude aj kvalitná gelová farba (z cukrárskych potrieb - nie z bežného obchodu). S gélovou farbou opatrne, treba pridávať po trošičke, je dosť intenzívna, aspoň tá čo mám ja.

 2. 2

  Hmotu dáme do chladničky na 1-2 hodiny. Po vychladení robíme guľky, ktoré nahrubo obalíme v práškovom cukre (zvyšný cukor neoklepávame) a ukladáme na pekáč vyložený papierom na pečenie. Medzi jednotlivými guľkami necháme väčšie medzery, pretože koláčiky pri pečení zväčšia svoj objem. Pečieme 12 minút v rúre zohriatej na 175 °C. Počet koláčikov je cca 20-30 podľa veľkosti.

 3. 3

  Takto vyzerajú vo vnútri:

  Red Velvet crinkles - obrázok 3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Robila som zatiaľ iba kakaové. Veľmi sú chutné, vnútri šťavnaté. Rada pozerám do rúry cez okienko na dvierkach ako rastú, pukajú a už v rúre sú "ozdobené". Je to náš obľúbený koláčik. Vyskúšam aj ďalšie ponúknuté varianty.
1x siuuu
Pěkný recept i fota, ještě jsem crinkles nedělala. Z bezpečnostních důvodů.
1x siuuu
@haji (16.11.2019 13:01)

Z bezpečnostných dôvodov ? akýýýýýých ? neboli by v bezpečí ?
1x haji