Raw vianočné košíčky z fíg s mandarínkami

mitzy - fotkamitzy, 13. decembra 2016
Raw vianočné košíčky z fíg s mandarínkami
Foto: mitzy

Pre mlsné sviatočné jazýčky, ktoré si strážia váhu i na Vianoce. Na minivianočný ochutnávkový večierok v detskom centre, kam chodíme plávať s dcérkou sme Zobraziť celý popisPre mlsné sviatočné jazýčky, ktoré si strážia váhu i na Vianoce. Na minivianočný ochutnávkový večierok v detskom centre, kam chodíme plávať s dcérkou sme mali maminy priniesť niečo dobré. Priniesla som tieto raw košíčky. Delím sa o recept, lebo na Vianoce sa mlsať má :)

12
porcií
45 minút
príprava

Suroviny

Korpus:
15 ks
5 ks
2 PL
1 PL
2 PL
120 g
1 ČL
1 ks
Plnka:
1 ks
5 PL
130 g
3 PL
2 PL
4 PL
Dovnútra:
12 ks
Na ozdobu:
Postup

 1. 1

  Najprv si prichystáme korpus. Figy a datle sme mali namočené. Z fíg odstránime tvrdé časti, aby sa dali dobre pomixovať. všetky ingrediencie patriace do korpusu spolu zmixujeme v miske.

 2. 2

  Plnku si prichystáme tiež zmixovaním surovín na ňu. Ja som do plnky použila mrkvu - je sladká a zdravá, ale kto mrkvu chce, použije miesto nej mandarínku.

 3. 3

  Cesto aj plnku necháme odpočívať chvíľu v chlade. Potom korpusové cesto pomocou lyžice a prstov dáme do foriem, vytvarujeme košíčky cca 5 mm hrubé. Do vnútra košíčkov potom pridáme plnku. Dáme do stredu plnky lieskový orech. Na vrch položíme mesiačik mandarínky a ozdobíme lupienkami kokosu. Dáme chladiť na pár hodín do chladničky. Potom košíčky opatrne vyberieme nožíkom a prstami z formy a dáme do pekných papierových košíčkov. Skladujeme v chladničke. Tento recept som si vytvorila na základe receptu na jahodové raw košíčky. Fantázii sa medze nekladú, takéto dobroty sú vďačné s akýmkoľvek ovocím. Ak vyskúšate, prajem veľa dobrej chuti a energie ;)

  Raw vianočné košíčky z fíg s mandarínkami - obrázok 3

Diskusia k receptu

haji
Hned bych dala testovací vzoreček, určo jsou výborné tvoje košíčky, jsi šikulka, ale to víme! Hezký večer přeji!
1x mitzy
mitzy
hej :) moj muz nema rad figy, ale toto mu veeelmi chutilo @Salinka (14.12.2016 17:29)

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia