Pražakos

izabella929 - fotkaizabella929, 27. novembra 2011

Tento recept som našla na romskej stránke Gipsy a veľmi ma zaujal svojou jednoduchosťou , ale nie len tým, ale že veľmi chutne vyzeral.Nesklamala som sa, je to vynikajúce jedlo.

4
porcie
120 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava

Suroviny

300 g
200 g
 podľa chuti
1 kávová lyžička
1/2 kávovej lyžičky
1/2 kávovej lyžičky
1 ks
2 strúčiky
2 lyžice
  /podľa chuti/

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Krkovičku pokrájam na kocky.Na masti opražím pokrájanú cibuľku a cesnak.Pridám pokrájané mäsko a dusím spolu, pokial sa všetka voda neodparí a ešte chvíľku restujem, aby chytilo peknú farbu.Potom pridám 2 lyžice sterilizovaného leča a za lyžicu kečupu. Všetko to spolu dusím asi 15min a stále miešam.Keď sa masko napije tej šťavy, podlejem celý perkelt vodou tak, aby bolo mäsko ponorené vo vode. Varím približne hodinu. Po hodine ochutnám, či je mäsko mäkké. Pokial sa mäsko varí, očistím si zemiaky a pokrájam na mesiačiky.Do hotového mäsa pridám zamiaky a spolu ešte všetko povarím, pokial nie

  2. 2

    sú zemiaky hotové.Uvarený pražakospodľa chuti ešte dochutím a podávam s čerstvým chlebom, nakladanými uhorkami a veľmi k tomu pasuje pivo.

Recept je zaradený do kategórií:
Bravčové mäso, Hlavné jedlá, Obed, Večera, Dusené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Vieš Belka,v práci som mala pracovníčku medzi 90 ženami rómku.Ráz mi doniesla z nejakej ich oslavy koláč.Akési neforemné makové kúsky.Keď odišla,špekulovala som,či to ochutnať,skúsiť.Dosť dlho som váhala.No nakoniec ma zvedavosť premohla a veru som skúsila.Moje prekvapenie z chutného koláčika bola prekvapujúca.Nakoniec som požiadala o recept a ja ich veru do dnes pečiem.
Takže sa nedivím a určite viem,že tvoj recept od Gipsy je určite výborný.Ty si ho krásne prizdobila,takže ukladám do kk.a určite vyskúšam.
vitaj na vareche....:-) aj mne sa recept páči ukladám :-))