Pečené prasiatko

ivan333 - fotkaivan333, 22. mája 2011
Pečené prasiatko
Foto: ivan333

Je to špecialita na väčšie oslavy . recept pozostáva že prasiatko si očistíme dobre umyjeme a dobre potrieme cesnakom a grilovacím korením. Po 6 hodinách Zobraziť celý popisJe to špecialita na väčšie oslavy . recept pozostáva že prasiatko si očistíme dobre umyjeme a dobre potrieme cesnakom a grilovacím korením. Po 6 hodinách zalejeme pivom a necháme do ďalšieho dna. A potom pečieme asi 6-až8 hodín.

20
porcií
60 minút
príprava
420 minút
na 220 °C

Suroviny

2 hlavičky
3 sáčky alebo bravč.pečené
1 liter

Postup

 1. 1

  Naložíme prasiatko do pácu zo všetkých surovín.

  Pečené prasiatko - obrázok 1
 2. 2

  na druhí deň napichneme prasiatko na gril a pečieme .

  Pečené prasiatko - obrázok 2
 3. 3

  po 6-8 hodinách pomalého pečenia a neustáleho podlievania naším pácom máme výsledok ktorí hovorí za všetko.

  Pečené prasiatko - obrázok 3

Diskusia k receptu

tatranka
@ivan333 ,je mi ľúto,že už kus života mám odžité a veru som nemala možnosť byť na hostinke takejto dobroty.Zabíjačku sme robievali,ale len tak,že sme si pred Vianocami s manželom kúpili od gazdu veľké prasa a mäsiar nám ho spracoval na chutné výrobky.Teraz už ani nie.Naopak,naučila som sa robiť klobásky,tlačienku a iné dobroty.Ale to už len sem tam v malom
Škoda,že som nikdy nemala takú možnosť a tiež nebola na takej oslave,ako si vychystal ty.
Prasiatko je krásne vypečené a určite to bola pochúťka.No ktovie,čo by na to už dnes povedal môj žalúdok.Obdivujem.Do KK nezakladám,myslím,že táto možnosť už u mňa nebude,aby som ho spracovala podľa teba.
violetacamorova
Vyzerá krásne to tvoje prasiatko, ešte som nemala príležitosť ochutnať túto dobrotu, ale snívam, že ak by som raz chystala nejakú väčšiu oslavu pre rodinu tak presne pri takomto chutnučkom pečenom prasiatku, máš ho pripravené krásne!
hubata
chudiatko ..... ale je to dievčatá nebíčko v papuľke !