Paprikovo-cícerový šalát fotorecept

eldina - fotkaEldina, 10. apríla 2018 16:17
Ďalšie recepty »

Paprikovo-cícerový šalát (fotorecept)Foto: eldina

Už dlhšie som mala v špajzi papriky v oleji a dnes mi napadlo, ako ich trochu inovovať, inšpirovaná Balkánom :).. Na Balkáne sa povie cícer leblebija alebo slanutak... takže ak budete na dovolenke niekde na Balkáne a toto slovo uvidíte v jedálnom lístku, určite skúste jedlá z cíceru.

10 min
príprava

Suroviny

podľa potreby
podľa potreby
podľa potreby
podľa potreby
NOVINKA: Vychádza druhá kniha z Varecha.sk:
100 slaných a sladkých receptov

Postup prípravy

 1. 1

  Cícer namočiť na 24 hodín do vody, potom scediť a chvíľu povariť (max. 20 minút, pozor, aby sa nerozvaril). Pokrájať papriky v oleji, nakrájať na drobno cesnak, pažítku a všetko to pridať ku cíceru. Použiť môžte aj cícer z konzervy, len ho omyť a hneď môžte použiť.

  Paprikovo-cícerový šalát (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Zaliať nálevom z paprík a prípadne ešte dochutiť soľou, octom.. podľa toho, ako kto má rád. Dať do zaváraninovej fľaše a dať do chladničky schladiť... podávať ku mäsu, prípadne k jedlám, ktoré máte radi s niečím kyslím.

 3. 3

  Šalát sa dá urobiť aj z opečených paprík - najlepšie sú kapie, ktoré majú aj po opečení a ošúpaní dostatok dužiny. Nabudúce skúsim aj to. Stačia 3 - 4 kusy. Potom už len pridať trochu olivového oleja, soľ, korenie a ocot.

  Paprikovo-cícerový šalát (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Do prípravy zadám čas akoby som robila z cíceru z konzervy, ľahšie sa mi určuje čas prípravy (to namáčanie a chvíľa varenia sa ťažko zadáva), v recepte som udala prísady podľa potreby, lebo je jedno koľko čoho dáte..

Recept je zaradený do tagov:


TOPlist