Palacinková torta
Palacinková torta

Palacinková torta s tvarohom videorecept

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 1. júla 2023

Jednoduchá, pritom krásna a efektná pochúťka, to je presne naša palacinková torta s tvarohom. Doplňte si ju pokojne vaším obľúbeným lekvárom aj ovocím a Zobraziť celý popisJednoduchá, pritom krásna a efektná pochúťka, to je presne naša palacinková torta s tvarohom. Doplňte si ju pokojne vaším obľúbeným lekvárom aj ovocím a bude to nová letná hviezda na prázdninové víkendy.

4-6
porcie
15 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Postup

 1. 1

  Maslo rozpustíme. Z mlieka, múky, vajec, cukru, štipky soli vypracujeme cesto. Postupne zamiešame aj rozpustené maslo. Cesto necháme 15 minút odležať.

 2. 2

  Na panvici potretej olejom postupne upečieme tenké palacinky tak, že do panvice nasypeme trochu mandlí a pridáme naberačku cesta. Z oboch strán opečieme. Takto pripravíme všetky palacinky.

 3. 3

  Na plnku zmiešame tvaroh s práškovým aj s vanilkovým cukrom a tiež so stužovadlom šľahačky. Pridáme nastrúhanú čokoládu a premiešame.

 4. 4

  Palacinku dáme na tanier alebo podnos, natrieme tvarohovou plnkou, pridáme trochu lekváru alebo aj černíc a prikryjeme ďalšou palacinkou.

 5. 5

  Takto vyskladáme celú tortu a až do podávania odložíme do chladu. Pred podávaním posypeme ešte mandľovými lupienkami, černicami a práškovým cukrom.

Diskusia k receptu