Orechové rezy alebo pokračovanie Jánskeho pečenia

sonulienka - fotkasonulienka, 27. júna 2016

No a tu je môj ďalší recept, možno sa Vám bude pozdávať. Ešte pridám jeden a je komplet.

60 minút
príprava
20 minút
na 175 °C

Suroviny

2 PL
7 PL
7 ks
5 PL
Plnka:
400 g
2 ks
2 ks
4 PL
1 ČL
1/2 l

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Najprv si upečieme piškótu a tu je postup - rozdelíme si žĺtky od bielkov. Bielky si vyšľaháme do tuha, potom pridáme cukor a znovu vyšľaháme do tuh,a keď to máme pridáme žĺtky, zašľaháme a nakoniec pridáme múku pomiešanú s orechmi a PDP. Pridávam sem preto, aby ste sa nemuseli hrabať v mojich receptoch. Takto som piekla aj ten prvý koláčik, čo som teraz sem pridala a takto aj ďalšiu piškótu, ktorú sem pridám. Tá prvá bola len čistá piškóta, táto je orechová a nakoniec bude kakaová.
  Keď máme cesto vyšľahané a rozmiešané, vylejeme na plech, ktorý sme vystlali pečiacim papierom a dáme piecť do rúry na 20 minút na 175 stupňov. Ale to si už sledujte podľa seba. Teraz nasleduje krém.
  Uvaríme si 2 zlaté klasy ,1/2 l vody a vanilkový cukor. Keď je uvarený, častejšie si ho miešajte, aby sa Vám neurobila kôra alebo nezhrčkavel. Alebo si ho zakryte potravinárskou fóliou a nechajte vychladnúť alebo len tak aby bol vlažný. Zatiaľ si vyšľahajte maslo a kryštálový cukor do peny. Keď je kaša vychladnutá, postupne pridávajte k maslovej pene a dobre šľahajte. Ak chcete, nakoniec si pridajte kvapku rumu, ak nie, nemusíte.
  Keď sa nám piškóta upečie, necháme ju vychladnúť a po dĺžke prekrojíme, naplníme vanilkovým krémom aj na vrch a okolo a posypeme orechami. Krém Vám ešte ostane, ale ja pridám ešte jeden zákusok, kde som minula všetok krém. Necháte v chladničke stuhnúť je výborný....

  Orechové rezy alebo pokračovanie Jánskeho pečenia - obrázok 1
 2. 2

  No a ešte dozdobíme na vrch podľa seba a môžeme koštovať.

  Orechové rezy alebo pokračovanie Jánskeho pečenia - obrázok 2
 3. 3

  Takto vyzerá prekrojený - naplnený a posypaný orechami.

  Orechové rezy alebo pokračovanie Jánskeho pečenia - obrázok 3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Haji ďakujem takto som našla tento vanilkový krém a je fakt výborný teraz som krém nefotila ale keď som piekla tortu som odfotila prikladám link tam je krém aby si videla je krásny nadýchaný a výborný nič kr.cukor zlé neurobil v masle tu je link kde nájdeš foto krému -  varecha.pravda.sk/recepty/moja-dalsia-torta-alebo-torty-/...
ale tu je krém celá dávka teraz som robila polovičnú dávku a vyšlo mi na orechový aj na kakaový zákusok.
1x haji
Krásné ořechové řezy a plnky bohatě! Sonulienka, ty dáváš do máslového krému krystalový cukr?! To vidím prvně. Nedělám v másle paseku?!