Orechové košíčky

jaroslavzidek - fotkaJaroslav Žídek, známy šéfkuchár, 25. decembra 2015. Komerčný recept.

Suroviny

Cesto:
35 dkg
12 dkg
20 dkg
8 dkg
1 ks
Plnka:
1 dcl
1 PL
100 g
150 g
2 g
1 ks
Poleva:
1 balenie (200 g)
2 ks (200 g)
Na dekoráciu:
30 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    <b>Cesto:</b> Z múky, cukru, masla, orieškov a vajca vypracujeme v mise cesto. Potom ho vložíme do malých košíkových formičiek, na vrchu necháme jamku na plnku. Všetky naplnené formičky položíme na plech a pečieme na 160°C v predhriatej rúre, <br /> Upečené košíčky vyberieme z formičiek a naplníme plnkou.

  2. 2

    <b>Plnka:</b> V kastróle na ohni ohrejeme mlieko s medom, cukrom, do ktorého vyškriabeme vanilkový lusk a necháme cukor rozpustiť v mlieku. Potom prisypeme vlašské orechy, strúhanku na zahustenie, zamiešame a vypneme oheň, pridáme žĺtok, z bielku vyšľaháme sneh a primiešame ho do plnky.

  3. 3

    <b>Poleva:</b> V ďalšom kastróle necháme rozpustiť tuk a za občasného miešania pridáme kúsky čokolády na varenie. Tavíme vo vodnom kúpeli. <br /> Povrch naplnených orechových košíčkov polejeme roztopenou čokoládou, ozdobíme kúskom vlašského orecha a necháme stuhnúť.

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
Krasne sviatky prajem.Odkedy Vasa mamicka piekla tieto kosicky vo Vase relacii od vtedy ich peciem v dvojitej aj trojitej davke...su vyborne. Mnam...
Tie Vaše orechové košíčky vyzerajú chutne. Orechové mám rada. Niečo podobné som tiež tento rok upiekla. Oceňujem, že je uvedená aj teplota pečenia cesta, čo pri iných receptoch od profesionálov chýba.
Výborné košíčky - dokonca aj verzia pre bezlepkových (ja si vždy dobrý recept upravím) je výborná, nerozpadávajú sa ako niektoré iné recepty.

Pridaj komentár k receptu: