Orechové košíčky
Orechové košíčky

Opité orechové košíčky

siuuu - fotkasiuuu, 4. novembra 2019
Opité orechové košíčky
Foto: Siuuu

Výborná maškrta pre dospelákov. Recept pochádza zo staršieho vydania časopisu, ktorého názov si už nepamätám.

15-20 ks
porcií

Suroviny

100 g mleté
1 PL
0,5-1 dl (um)
200 g (aspoň 60 % kakaa)
podľa potreby (alebo kokosový olej)
Na ozdobenie:
15-20 ks (polovičky)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Čokoládu roztopíme s maslom alebo olejom vo vodnom kúpeli. Mleté orechy zmiešame s cukrom a rumom na hustejšiu hmotu.

 2. 2

  Na dno papierových košíčkov dáme po troche čokolády. Z orechovej hmoty robíme malé guľôčky, ktoré vtláčame do košíčkov, zalejeme čokoládou, ozdobíme polovicou orecha a dáme do chladu stuhnúť. Koláčiky sú svieže, nepresladené a ak ich hneď nezjete, vydržia v pohode celé sviatky.

Recept je zaradený do kategórií:
 • Dezerty
 • Na sladko
 • Nepečené cukrovinky
 • Vianočné špeciality
 • Diskusia k receptu


  Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
  Pěkný receptík i foto - byť je mírně "zastřené" - u mě dobrý!
  @Nephilim Papírové košíčky jsou někdy potvorky, odolávájí sloupnutí jak po upečení, tak naplněné čokoládou. Už ani ten papír není ono, chjo. Nikdy mi nevadily, ale v poslední době jsou fakt svéhlavé. Jsem ráda, že tě vidím. I @afataga se našla! Holky, měly jste áčka! Hezký večer přeji všem!
  @afataga (5.11.2019 10:18)

  Hore je napísané - 15-20 kusov, podľa toho aké sú veľké a ako naplnené košíčky. Masla resp. kokosového oleja iba toľko, aby bola čokoláda trocha tekutá a dala sa lyžičkou nalievať do košíčkov - nikdy som to nevážila, ale tak cca 1-2 PL.
  @luwinka : Foto nič nechýba. Nehovorí sa, že záleží na dobrom srdiečku/kvalite/chuti než na super výzore/dekore? Tvoj koment považujem za nevhodný. Na jedlo sa vraj fuj nehovorí. Prekvapko: ani na foto, že otras. Videla som tu iné paškvily hodné toho slova. Maj rešpekt.
  @siuuu Pripomínajú mi šuhajdy. Občas sa dostanem na rodinné zjazdy/svadby/kary/krstiny. Ostatní nemajú šancu. Nepoznám brata. Ani sestru. Šuhajdy sú moje. Dá sa na SK kúpiť ešte taká hruda čokolády? Fakt že hruda? Balená do fólie, roztápala sa v hrnci. Tuším vo vodnom kúpeli. Ňou zaliate som šuhajdy zbožnovala. A ešte mať tak kvalitné košíčky. Papier /voskovaný/ ani silikón sa mi neosvedčil.