Tvarohové guľky
Tvarohové guľky

Najlepšie rýchle guľky z tvarohového cesta fotorecept

bavimapiect - fotkabavimapiect, 21. mája 2021

Tieto guľky z tvarohového cesta nám robievala moja mamina:) Doteraz vždy, keď ich doma robím, spomínam na detstvo a na moment, kedy sme Zobraziť celý popisTieto guľky z tvarohového cesta nám robievala moja mamina:) Doteraz vždy, keď ich doma robím, spomínam na detstvo a na moment, kedy sme vždy so súrodencami s nadšením čakali na otcov príchod z práce. To boli časy ?... Možno sa to nezdá, ale tento recept je naozaj rýchly.

9-10
porcií
30 minút
príprava
7-8 minút
tepelná úprava

Suroviny

500 g
1 ks
50 g
podľa potreby
štipka
 (jahody, čučoriedky, marhule...)
Navrch:
 mletý (alebo strúhanka, Granko)
 roztopené

Online leták

Postup

 1. 1

  Do misy dajte tvaroh, vajíčko, maslo, štipku soli a toľko polohrubej múky, aby sa vám cesto nelepilo na ruky (záleží na tvarohu a veľkosti vajíčka, ja som dala takých 7-8 PL múky).

  Najlepšie rýchle guľky z tvarohového cesta (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Vypracujte mäkké, ale modelovateľné cesto. Preneste ho na dosku a urobte takýto hrubý šúľok.

  Najlepšie rýchle guľky z tvarohového cesta (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Zo šúľka odkrajujte kúsky a do každého zabaľte kúsok ovocia (v mojom prípade to boli jahody).

  Najlepšie rýchle guľky z tvarohového cesta (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Guľky varte vo vriacej a osolenej vode cca 7 minút.

  Najlepšie rýchle guľky z tvarohového cesta (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Hotová uvarená guľka.

  Najlepšie rýchle guľky z tvarohového cesta (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  My sme ich mali s makom a práškovým cukrom a poliate rozpusteným maslom, ale sú dobré na rôzne iné spôsoby. Už máme odskúšané aj so strúhankou, cukrom a maslom... s Grankom a cukrom... so škoricou... alebo len s lekvárom. Každý podľa svojej chuti:). Dobrú chuť!

  Najlepšie rýchle guľky z tvarohového cesta (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

motyka
Dávno som nerobila. Je to veľká dobrota. Často som ich varila keď chodili deťurence na prázdniny, ktoré ich milovali. Ale kilo tvarohu stálo 20 kčs. Máš ich krásne. Musím najbližšie urobiť, ale len ako doplnok k inému jedlu. Inač by mi bolo treba najmenej 1 kg tvarohu. A to už kvôli chlapom radšej kg masa. A tieto guľôčky, ako zákusok. Ale vďaka za pripomenutie receptu.
chemik
Na pořadí záleží - když se v míse tvaroh nejdříve rozmačká vidličkou a pak dohladka rozmíchá s vejcem, trefuje se lépe množství postupně přídávané hrubé mouky nebo radši dětské krupičky. Vznikne homogenní těsto bez kousků tvarohu, které při vaření více nabyde. Některé kuchařky (např.moji ženu) tento pomalejší postup zdržuje - na rychlosti jim záleží nejvíce.
dvorka
Ja som práve dnes robila na obed tvarohové guľky ale neplnené, posypané opraženou strúhankou s maslom a cukrom. Nedávam do cesta maslo a tvaroh pretriem cez sito, aby nebolo hrudkovité. Je to fajné sýte jedlo, nakoľko je tam kopec tvarohu. A s ovocím ... hmmm ... ešte lepšie.