Domáci chlieb
Domáci chlieb

Najjednoduchší a najrýchlejší ozajstný chlieb

svedka - fotkasvedka, 24. apríla 2020
Najjednoduchší a najrýchlejší ozajstný chlieb
Foto: svedka

Neviem, či už tu podobný recept je, ale rada by som zdieľala s Vami môj najobľúbenejší recept.

20 minút
príprava
30 minút
na 220 °C

Suroviny

600 g
500 ml vlažná
1 bal. čerstvé
1 KL
1 KL
podľa chuti
podľa chuti
 (na naolejovanie rúk)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Do vody pridáme cukor a rozdrobené droždie, zamiešame a počkáme si na kvások.

 2. 2

  Do múky zamiešame soľ a bylinky a koreniny podľa chuti (ja pridávam sušený cesnak, tymian, rozmarín...). Pridáme nakysnutý kvások a dobre zamiešame. Pod fóliou necháme kysnúť 15 minút. Netreba miesiť.

 3. 3

  Rúru vyhrejeme na 220 °C. Cesto rozdelíme na dve časti (nemusíme) a riadne naolejovanymi rukami vytvarujeme akurátne bochníky. Položíme na pekáč s papierom na pečenie a vložíme na spodnejšiu časť rúry, vylejeme rýchlo pohár vody a zavrieme rúru. Pečieme presne 30 minút.

 4. 4

  Po upečení chlieb potrieme vodou (slanou) a necháme vychladnúť na mriežke. Úžasne chrumkavý chlebík. Múky si môžete kombinovať podľa chuti, ja dávam aj 100 g grahamovej a prípadne semienka.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@svedka (24.4.2020 16:48)
OK. To byla jen technická připomínka. Já stříkám vodu z rozprašovače přímo na desku, na které peču chlebík. Ta je rozpálená, kapičky vody se okamžitě mění na páru a dno trúby je v bezpečí. I tak troubě tento postup moc neprospívá - o tom si nedělám iluze. Plechy z Číny jsou celkem háklivé, a kde je zbytek - vodiče a tak.
@svedka (24.4.2020 15:37)
Bych byla opatrná, dává se na nějnižší post plech, nad něj plech s chlebom. Voda sa vyleje na spodný plech. Bo trúba je iba trúba a má svoje technické parametre....! Spodná časť trúby na ten stlp vody není stavěná.... hmmm