Drobné pečivo
Drobné pečivo

Mriežkované čajové pečivo fotorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 4. decembra 2021
Mriežkované čajové pečivo (fotorecept)
Foto: cesminaz

Veľmi chutné a krásne vyzerajúce trvanlivé pečivko, ktoré si rýchlo a jednoducho viete pripraviť aj vy doma. Hodí sa naozaj na každú príležitosť. Či už len ku káve s kamarátkou, na oslavu, alebo na sviatky 😉. Chutí vždy!!!
Zdroj: https://cesminazuenal.blogspot.com/2021/12/mriezkovane-cajove-pecivo.html?m=1

15 minút
na 190 °C

Suroviny

500 g
200 g
250 g
1 dl
3 PL
1 PL
2 KL
2 KL
1 bal.
2 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravíme si všetky suroviny, ktoré budeme potrebovať.

  Mriežkované čajové pečivo (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  V jednej miske najprv lyžicou premiešame všetky suché prísady. Potom pridáme mäkké maslo, žĺtky a oboma rukami zapracujeme do múky, aby sme dostali také mrvivé cesto👍 Až teraz pridáme mlieko, ktoré nám to spojí do polomäkkého cesta🙂 Cesto zakryjeme igelitom a necháme 15 minút oddychovať.

  Mriežkované čajové pečivo (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Kým cesto oddychuje, pripravíme si našu pomôcku😉 Na to, aby sme dostali krásny tvar mriežky, použijeme celkom klasickú mriežku čo používate na zemiakový šalát.

  Mriežkované čajové pečivo (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Po uplynutí času si z cesta odštipkávame kúsky, ktoré vyšúľame na guľky veľkosti orecha. Guľky následne dlaňou trocha stlačíme.

  Mriežkované čajové pečivo (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Napokon už len jemným zatlačením mriežky vytvárame na povrchu koláčikov krásny vzor🥰 Ak sa vám tá mriežka bude trocha ťažšie vyberať po zatlačení, tak ju môžete občas potrieť olejom, aby sa ľahšie oddeľovala od cesta👍 Koláčiky poukladáme na plech s papierom trocha ďalej od seba.

  Mriežkované čajové pečivo (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Plech vložíme do vopred vyhriatej rúry a pečieme na 190 °C cca 15 minút. Treba si to radšej sledovať, keďže rúry pečú trošku rozdielne👍Ale dlhšie určite nepečte!

  Mriežkované čajové pečivo (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Koláčiky sú krásne upečené a voňavé🥰 Podľa toho ako sa vám viac páčia, môžete ich nechať len takto, alebo ich dokonca môžete zlepiť aj džemom, len ich budete mať potom hrubšie.

  Mriežkované čajové pečivo (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Kto chce, ten ich môže pocukrovať práškovým cukrom👍 Prajem dobrú chuť!

  Mriežkované čajové pečivo (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Ďalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com a na Youtube

Diskusia k receptu

haji
Nebezpečné keksíky, sušenky miluju a líbí se mi i postup a použití protlačovadla. Vděčný a jednoduchý receptík. Opatrně s pečením, bo kakaové prihorí velmi rychlo.
cesminaz
@haji som rada, že sa ti koláčiky páčia :-) Sú velmi jednoduché a dobré. Čo sa týka pečenia, tých 15 minút im treba, lebo sú dosť hrubé :-) Pri vyberaní sú pravdaže ešte na hmat trocha mäkké. @lucbodka vdaka👍 túto mriežku môžeš použiť aj na iné pečivko :-) dá krásny zaujímavý vzor.

Zaujímavé video z archívu TV Varecha