Morčacie so slivkami

sportak - fotkasportak, 27. marca 2011

Tento recept som našiel na dovolenke v Mariánskych Lázňach v jednom časopise. Keďže mám rád recepty z jednoho hrnca, okamžite ma zaujal. A ja ako kuchár amatér som ho pripravil a bol som všetkými konzumentmi pochválený. Od tej doby je to pre našu rodinu špičkové jedlo.

5
porcií
15 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava

Suroviny

600  g
12 ks
5 cl alebo brandy
150 g
3 ks
500 g
30 g
1 lyžica
1 čl
1 čl
2 ks
1 čl
150 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Slivky namočíme asi na hodinu do koňaku (vodky). Mrkvu nakrájame na kolieska a taktiež cibuľu. Slaninu nakrájame na kocky.

  2. 2

    Na zmesi oleja a masla v kastróli opečieme osolené a okorenené mäso zo všetkých strán. Potom mäso vyberieme a na tuku opečieme mrkvu, cibuľu a slaninu. Vložíme späť mäso, pridáme bobkový list, tymián a víno. Prikryjeme a dusíme na miernom ohni asi 30 minút.

  3. 3

    Asi po 15 minútach pridáme slivky aj s alkoholom. Občas podľa potreby podlejeme vodou alebo vínom. Hotové mäso nakrájame na plátky a podávame s bagetou, zemiakmi alebo s ryžou. Pre mňa je to vždy najlepšie s čerstvou bagetou.

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
Tak ako kuchára amatéra Ťa veľmi chválim za tento receptík! Mäsko s ovocím u nás môžeme. A myslím, že jedlo "šmrncnúť" alkoholom sem-tam tiež môžeme :-) Tvoje špičkové jedlo ukladám :-)
....peeekny recept...,to morcacie s tymi slivkami si neviem dost dobre vybavit,ale za pokus to rozhodne stoji,buduca nedela by to mohla preverit,ale flasku musim kupit ,budem referovat:-)...
Skočila som na tvoju stránku,keďže som ťa ako čerstvého šmacmajstra našla na svojej stránke.Chcela som poznať tvoju stránku.Našla som len tento recept,ale ver že ma zaujal.Uložila som si ho do KK a vyskúšam

Pridaj komentár k receptu: