Morčacie so slivkami

sportak - fotkasportak, 27. marca 2011

Tento recept som našiel na dovolenke v Mariánskych Lázňach v jednom časopise. Keďže mám rád recepty z jednoho hrnca, okamžite ma zaujal. A ja ako kuchár amatér som ho pripravil a bol som všetkými konzumentmi pochválený. Od tej doby je to pre našu rodinu špičkové jedlo.

5
porcií
15 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava

Suroviny

600  g
12 ks
5 cl alebo brandy
150 g
3 ks
500 g
30 g
1 lyžica
1 čl
1 čl
2 ks
1 čl
150 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Slivky namočíme asi na hodinu do koňaku (vodky). Mrkvu nakrájame na kolieska a taktiež cibuľu. Slaninu nakrájame na kocky.

  2. 2

    Na zmesi oleja a masla v kastróli opečieme osolené a okorenené mäso zo všetkých strán. Potom mäso vyberieme a na tuku opečieme mrkvu, cibuľu a slaninu. Vložíme späť mäso, pridáme bobkový list, tymián a víno. Prikryjeme a dusíme na miernom ohni asi 30 minút.

  3. 3

    Asi po 15 minútach pridáme slivky aj s alkoholom. Občas podľa potreby podlejeme vodou alebo vínom. Hotové mäso nakrájame na plátky a podávame s bagetou, zemiakmi alebo s ryžou. Pre mňa je to vždy najlepšie s čerstvou bagetou.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Tak ako kuchára amatéra Ťa veľmi chválim za tento receptík! Mäsko s ovocím u nás môžeme. A myslím, že jedlo "šmrncnúť" alkoholom sem-tam tiež môžeme :-) Tvoje špičkové jedlo ukladám :-)
Áno, aj ja ukladám, slaninka a slivky tomu môžu dodať výbornú chuť.
keďže mám rada recepty z jedného hrnca a tento vyzerá dobre,ukladám