Moja držková polievka

js9mxd - fotkajs9mxd, 19. júna 2010
Moja držková polievka
Foto: js9mxd

Za mlada som neznášal vnútornosti, až ráz v jedálni nebolo čo jesť a zostala len držková polievka, tak som si ju objednal, lebo som bol veľmi hladný. Vtedy som prišiel na chuť tej nenávidenej polievke. Od tej doby patrí k mojej obľúbenej. Aj keď príprava tejto chutnej polievky nerobí radosť nikomu v rodine. Najradšej ju varím v kotlíku na záhrade, tam aspoň nikto nefrfle na zápach.

6
porcií
120 minút
tepelná úprava

Suroviny

750 g
4 ks
2 ks
1 KL
1 PL
1 KL
podľa chuti
podľa chuti
2 l
2 PL
1 PL
1 ks
4 ks
2 ks
1 KL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Na masti si osmažíme cibuľku, pridáme mletú papriku,kmín, čierne korenie,soľ,nové korenie a bobkový list. Podlejeme vývarom a varíme kým držky nezmeknú.

  2. 2

    Medzi tým si ostrúhame zemiaky a pokrájame ich na drobné kocky. Keď sú držky mäkké pridáme zemiaky a varime.

  3. 3

    Z masti a hladkej múky si pripravíme zásmažku, keď je múka hnedá pridáme na drobno porezanú cibuľku a osmažíme do hneda, potom pridáme mletú papriku a zalejeme studenou vodou. Zásmažku vylejeme aj s cibuľkou do držiek a prevaríme. Na záver pridáme cesnak a majorán.

Recept je zaradený do kategórií:
Slovenská kuchyňa, Polievky, Varené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
neviem prečo do držkovej pletiete muchotrávku a hlivu / obidve huby používame v iných jedlách/; zemiaky do držkovej jednoducho patria; múku do tohoto jedla nedávame rovnako ako do fajnového gulášu; dvojité použitie cibule a papriky tiež nechápem; že držky smrdia je pochybné tvrdenie - len ak sú pokazené; myslím, že je neetické bez konkrétneho dôkazu / kladný aj záporný/ uvádzať názov predajcu, kde sme tovar kúpili; nedávno som sa presvedčil o tom, že neušetríme na čerstvých surových držkách oproti upraveným /cena a množstvo po úprave/ a upravené sú rovnako kvalitné
Držkovicu máme radi, robievam ju, ale zemiaky do nej nedávam. Ale prečo tam dávaš cibuľku a mletú papriku dva krát, nestačí len raz, napr. v zásmažke?
držková je dobrá...tiež používam predvarené držky, ale vodu z nich pri varení zlejem aspoň 2-3 krát, potom už pekne voňajú ...@evanaaa s tou paprikou súhlasím