Medvedí cesnak v marináde

alena45 - fotkaalena45, 10. apríla 2012

Komentáre 1 - 15 z 34


Alenka, krásne ...aj ja už pestujem na záhradke medvedí cesnak, presadený z lesa., čo mi Mariannka poslala.Tak dúfam, že si aj ja budem pripravovať takýto šalátik.
Perfiš. My sme jedli zabalený so syrom v celozrnných šatočkách, zabalený v syrovej roláde, ale najlepší bol s kvalitnými cestovinami a domácimi štvrťkami rajčín... Ani som nevedela, že sa do mňa toľko vmestí. :)
@alena , perfektny recept - taketo mam, rada, ale ja vobec nepoznam medvedi cesnak, ani neviem kde bych ho mohla hladat. Poradi mi niekto?
No pri moje praci, jeho celý les. Len neviem ako vypadá. Ale asi budem musieť si nájsť čas a ísť ho vykopať a presadiť do záhradky.
@kuchti čka, to fakt neviem, kde tam u vás rastie, ale ak chceš skúsiť marinádu, daj si namiesto medvedieho cesnaku roketu alebo mladý špenát.
medvedí cesnak je dobrota, my sme si ho tento rok preniesli do záhrady tak dúfam, že sa ujme.... ako už bolo hore spomenuté má rovnaké listy ako konvalinka a konvalinka je prudko jedovatá :-(
@alena45 výborný recept teraz na jar... u nás rastie pri potoku pod lesom, takže my to máme aj s prechádzkou v prírode... dá sa použiť všade a ja ho milujem len tak na chleba s tvarohom - a ani ten chleba nemusí byť :-)
Alenka super, tušim sme večer miesto ... robili obe to isté... parádny recept, ukladám si ho... len tie semienka mi chýbajú... - aspoň mám dôvod ísť do obchodu... dík
@dorisa vlasti, uvidíš, že pripravíš skoro .... som rada, že som ti mohla pomôcť ...
od vlani mam aj ja medvedi cesnak, dala mi kamaratka, ale este ho nie je vela, dufam ze sa rozrastie, ale tu na severe je este maly, tak cakam, fakt sa podoba na konvalinky, ale myslim ze ochutnanim kusocka listku sa da rozoznat, v lese som ho nevidela, alebo som si nevsimla, ked narastie, vyskusam tento salatik
super, recept už je v kk, za našim mestom je Biela hora a tam ho je veľmi veľa
my ho okrem bežnej konzumácie, dávame vylúhovať do alkoholu a potom výluh po kvapkách užívame...