Medové chrústiky

jamalinka - bez fotkyjamalinka, 28. novembra 2011

recept je dnes už staršej pani medovníkarky, mám od nej veľa receptov, ale tieto chrústiky sa u nás v rodine na vianoce pečú minimálne 20 rokov a sú zatiaľ neprekonané. Ja pečiem vždy z dvoch dávok. Sú výborné aj ku kávičke či čajíku.

10 - 15 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

0,60 kg
3 polievkové lyžice
0,50 kg
5 ks
1 kávová lyžička
1 kávová lyžička
1 ks na potretie
 podľa počtu chrústikov

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Na doske všetky prísady spracujeme na cesto, urobíme šúľky o hrúbke palca, nakrájame ich na 2,5 - 3 cm kúsky, (trošku tie odrezané kraje-rožteky s rukou zaoblíme, aby mali tvar chrústika), dáme na vymastený a múkou vysypaný plech, trošku viac s medzerami (narastú), potrieme vajíčkom a mierne pritlačáme polovičky jadier orecha (ak sú orechy prelomené poprikladáme aj z viac častí do tvaru chrbátika). Pečieme v rozohriatej rúre, ihneď po vytiahnutí z rúry ešte potrieme vajíčkom, budú sa lesknúť. Upečené môžeme spojiť aj s orechvou plnkou(rôznou) a uložiť do paierových košíčkov. Ja robím bez plnky a z dvoch dávok.

Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Slovenská kuchyňa, Dezerty, Na sladko, Drobné pečivo, Pečené

Diskusia k receptu

tinca
Veľmi mi tu chýba foto, aby sme videli ako sa to zakrúca.?
45678
@tinca , nerob si starosti, nemusíš vôbec nič zakrúcať, iba zo šúľka nakrájaš 3 cm kúsky, pritlačíš orech a dáš na plech piecť, trošku sa roztečú, preto nie je nutné žiadne tvarovanie.
@jamalinka , prepač, nehcem zasahovať do tvojej receptúry, no myslím, že budeš súhlasiť. Ja chrústiky neplním, ale schovávam, lebo keď ich urobím v predstihu, nevydržia do Vianoc :-)))
Odporúčam vyskúšať, isto si získajú obľubu aj u Vás.
jamarlen
tak tieto sa mi páčia - bez vykrajovania, vaľkania, ba dokonca aj ozdobovania. vždy som tvrdil, že v prirodzenosti je krása a taký oriešok .- veď je prekrásny, zlatý::::)))
len nechápem - vajcom potierame aj ten orech? našťastie, ani to nemusíme, hurá!
jamalinka
určite nemusíte plniť plnkou, to je len ten originál recept tak napísaný, dobre ste ma doplnili , treba urobiť hrubší šúlok. Ja tiež neplním a sú vynikajúce, ale ak niekto chce mať aj pekne naservírované sú pekným doplnkom v paperových košíčkoch na sviatočnom tanieri. Chrústiky potieram - prebehnem ich so štetcom ihneď po vytiahnutí ešte také horúce, ono sa to ešte tak pripečie . A to tvarovanie , ja ich s rukou len tak preformujem, robím tak aj šúlance, automaticky. No veď vyskúšajte a uvidíte.
jamalinka
prepáčte opravujem chybu nie paperových, ale papierových........
nadia56
@Jamalinka , su vyborne, obcas ich robievam, nie su narocne na pripravu a je ich dost velke mnozstvo, ja som ich nepotierala ale vyskusam podla tvojho receptu, vdaka za inspiraciu:-)