Likérový zákusok
Likérový zákusok

Likérové špice

majcita - fotkamajcita, 26. februára 2021
Likérové špice
Foto: majcita

Extra čokoládové špice s likérom.

30
porcií
50 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

6 PL
6 ks
200 g kvalitná
300 g
2 PL
250 ml
1 bal.
1 bal. (cukrárske)
Na polevu:
400 g
7 PL
Postup

 1. 1

  Vajcia s cukrom miešame nad parou 15 minút (aby vznikla hustá kaša). Odstavíme a do teplej kaše pridáme 200 g nasekanej kvalitnej horkej čokolády. Premiešame, aby sa čokoláda rozpustila a necháme vychladnúť. Do studenej čokoládovo-vaječnej kaše prišľaháme 300 g masla izbovej teploty s práškovým cukrom. Krémom naplníme cukrársky sáčok so špičkou na špice a dáme na 15 minút do chladničky (trochu krému si odložíme na uzavretie špicov). Okrúhle cukrárske piškóty natrieme rozpustenou čokoládou a necháme zaschnúť, aby neskôr likérová plnka nevsiakla do piškót. Potom na piškóty vytláčame krém.

 2. 2

  Likérová plnka: Vyšľaháme 250 ml studeného likéru s 1 balením šľahačky v prášku (Dr. Oetker), vznikne hustejšia hmota, podobná Salku. Duté krémové súdky naplníme cez sáčok likérovou plnkou a dáme na 15 minút do chladu. Špice uzavrieme čiapočkou zo zvyšného odloženého krému pomocou sáčku s ozdobnou špičkou a znovu schladíme.

  Likérové špice - obrázok 2
 3. 3

  Nad parou roztopíme čokoládu s olejom a prelejeme ju do vyššej šálky kde ponoríme špice, poukladáme na plech s papierom na pečenie a posledný krát chladíme. Potom už len DOBRÚ CHUŤ!

  Likérové špice - obrázok 3

Diskusia k receptu

haji
Pěkný recept, krásná práce a hlavně šikovné ruky! Nikdy jsem nepracovala s špičkou na špice, musí to být celkem náročné krém dobře a souměrně vytlačit. Jsi velmi šikovná! Foto beru celé na košť!
Asi by to chtělo upřesnit jakého likéru, bo každý nemusí vědět.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia