Cheesecake
Cheesecake

Lahodný rastlinný cheesecake

lunter - fotkalunter, 31. januára 2021. Komerčný recept.
Lahodný rastlinný cheesecake
Foto: lunter

Úžasne jednoduchý, neskutočne ľahký a nadýchaný! Vyskúšajte náš recept na rastlinný cheesecake s Krémovou nátierkou. Pokiaľ na prípravu zvolíte rastlinné produkty, potešíte okrem vegánov Zobraziť celý popisÚžasne jednoduchý, neskutočne ľahký a nadýchaný! Vyskúšajte náš recept na rastlinný cheesecake s Krémovou nátierkou. Pokiaľ na prípravu zvolíte rastlinné produkty, potešíte okrem vegánov aj všetkých tých, ktorí majú problém s laktózou, potrebujú odľahčiť trávenie alebo si chcú len tak pochutiť na niečom netradičnom.
Zdroj: lunter.com

40 minút
na 180 °C

Suroviny

150 g
60 g
575 g
100 ml
100 g
20 g
2 ČL
 čerstvé (jahody, maliny, čučoriedky)
Postup

 1. 1

  V malom hrnci nechajte rozpustiť rastlinné maslo.

 2. 2

  Sušienky polámte, vsypte do mixéra a spolu s rozpusteným maslom rozmixujte. Celú zmes nasypte do formy na pečenie s priemerom 22 cm vystlanej papierom na pečenie. Zmes poriadne roztlačte, aby bol základ pevný a celú formu vložte do chladničky.

 3. 3

  Následne si pripravte krém. Začnite zohriatím rastlinnej smotany. Tesne pred zovretím ju stiahnite z ohňa, polejte ňou nalámanú čokoládu a nechajte postáť asi 5 minút. Následne miešajte, až kým sa čokoláda úplne nerozpustí.

 4. 4

  Medzitým si rozmixujte ostatné suroviny, vrátane Krémovej nátierky naturálnej, a spojte ich s pripraveným čokoládovým krémom. Všetko vlejte na vychladený korpus zo sušienok a dajte piecť na 40 minút pri teplote 180 °C.

 5. 5

  Ozdobte ovocím podľa chuti a vychutnávajte.

  Lahodný rastlinný cheesecake - obrázok 5

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia