Cheesecake

Lahodný rastlinný cheesecake

Autor receptu: lunter

Úžasne jednoduchý, neskutočne ľahký a nadýchaný! Vyskúšajte náš recept na rastlinný cheesecake s LUNTER Krémovou nátierkou. Pokiaľ na prípravu zvolíte rastlinné produkty, potešíte okrem vegánov aj všetkých tých, ktorí majú problém s laktózou, potrebujú odľahčiť trávenie alebo si chcú len tak pochutiť na niečom netradičnom.

40 minút
na 180 °C

Postup

  1. V malom hrnci nechajte rozpustiť rastlinné maslo.
  2. Sušienky polámte, vsypte do mixéra a spolu s rozpusteným maslom rozmixujte. Celú zmes nasypte do formy na pečenie s priemerom 22 cm vystlanej papierom na pečenie. Zmes poriadne roztlačte, aby bol základ pevný a celú formu vložte do chladničky.
  3. Následne si pripravte krém. Začnite zohriatím rastlinnej smotany. Tesne pred zovretím ju stiahnite z ohňa, polejte ňou nalámanú čokoládu a nechajte postáť asi 5 minút. Následne miešajte, až kým sa čokoláda úplne nerozpustí.
  4. Medzitým si rozmixujte ostatné suroviny, vrátane LUNTER Krémovej nátierky naturálnej, a spojte ich s pripraveným čokoládovým krémom. Všetko vlejte na vychladený korpus zo sušienok a dajte piecť na 40 minút pri teplote 180 °C.
  5. Ozdobte ovocím podľa chuti a vychutnávajte.