Koktail »Med a Baileys«

elixir - fotkaelixir, 18. novembra 2012
Koktail »Med a Baileys«
Foto: elixir

Môj dnešný výtvor - nápoj, ktorý by mal byť servírovaný s objatím... :)

2
porcie
10 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

300 ml
4 PL
30 ml
2 ks (celý)
1 KL
2 KL
2 štipky

Postup

 1. 1

  Do hrnca dáme mliečko, med, javorový sirup, badián celý (hviezdicový aníz) a necháme variť do horúca, ale zovrieť nemusí.

  Koktail »Med a Baileys« - obrázok 1
 2. 2

  Medzitým si prichystáme poháre, ozdobíme podľa nálady a naspodok nasypeme čokoládové hoblinky s troškou kokosu.

  Koktail »Med a Baileys« - obrázok 2
 3. 3

  Baileys rovnomerne prilejeme do pohárov. Keď je mliečko teplé, dolejeme ho do pohárov tiež a do každého pridáme aj hviezdu badiána. Podávame teplé.

  Koktail »Med a Baileys« - obrázok 3

Diskusia k receptu

stacy77777
síce sa u nás pije iba raz v roku - vianočný vajcový koňak, ale táto kombinácia musí chutiť skvele,milujem javorový sirup, videla som tu aj rcp na domáci Baileys,tak asi skúsim 2 recepty naraz,vďaka,ukladám si
elixir
@stacy777 : tiež mám javorový sirup moc rada, špekulovala som ako to zakomponovať dokopy s Baileys. :) To množstvo sa mi zdalo tak akurát, sirupu aj Baileys, na dva poháre, no a alkohol takmer necítiš (aspoň nie v porovnaní s mojimi predošlými koktailovými výtvormi). Tento sa nám zatiaľ páčil asi najviac, chuťou i množstvom... :)
Inak takéto alko-koktailíky, to určite nie je niečo na každý deň... ja som ich začala robiť cez víkendy, k nim maškrtíme čosi sladké... Keď už sacharidový príval, tak poriadny. :)
nonna
Jednoducho ukladám do KK, len neviem, čo je to to Baileys. Nejaké ovocie v alkohole?
elixir
@nonna : Baileys je 17% alkohol, v podstate írske whiskey so smotanou, robené na sladko... niekde je nazývaný "krémový likér". Nie je to zrovna zdraviu naprospešnejší nápoj, ale sladučký :) Čosi na štýl Baileys sú aj Carolans, Country home...
nonna
Ďakujem Ti, som zasa raz múdrejšia. Maj sa peknev Berlíne!