Kelový prívarok po mojom, bez múky, s dusenou hovädzinou fotorecept

havino - fotkahavino, 11. júla 2013
Kelový prívarok po mojom, bez múky, s dusenou hovädzinou (fotorecept)
Foto: havino

Viem, je tu kelový prívarok, ale bez múky som nenašla. Varím už nejaký piatok a zahusťujem nejaké konkrétne jedlá zemiakmi, ale zahustiť aj napríklad takýto kelový prívarok, ma veru nenapadlo. Ponúkam inšpiráciu tým, čo nechcú, nemôžu z nejakého dôvodu múku v prívarkoch a prívarkov sa tiež nechcú vzdať, hľadajú iné možnosti, ako my doma. Vdaka za inšpiráciu @tiginko.

20 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava

Suroviny

Hovädzina na poliatie:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Kel pokrájaný , nastrúhaný, zalejeme vodou, primerane, pridáme soľ, mletú rascu, dáme variť.

  Kelový prívarok po mojom, bez múky, s dusenou hovädzinou (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Pokiaľ sa nám varí, očistíme si zemiaky do prívarku, aj na zahustenie, cibuľu, cesnak.

  Kelový prívarok po mojom, bez múky, s dusenou hovädzinou (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Ku zmäknutému kelu, pridáme zemiaky, ja krájam na mesiačiky v tomto prípade a zároveň polovicu lisovaného cesnaku. Uvaríme zemiaky do mäkka.

  Kelový prívarok po mojom, bez múky, s dusenou hovädzinou (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Medzitým si na oleji speníme cibuľu, viac, ako do sklovita, odstavíme z ohňa a pridáme kávovú lyžičku mletej červenej papriky, pre farbu prívarku. Pridáme k už uvareným zemiakom, premiešame.

  Kelový prívarok po mojom, bez múky, s dusenou hovädzinou (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Pridáme na jemno strúhané zemiaky a začneme zahusťovať. Zahusťovať sa začne hneď po pridaní zemiakov, hustotu si každý urobí, ako je zvyklý. Povaríme a ešte ku koncu varenia pridáme druhú polovicu lisovaného cesnaku, aby sa po odstavení prívarku zachovala jeho aróma.

  Kelový prívarok po mojom, bez múky, s dusenou hovädzinou (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Zahustený prívarok dochutíme, ja pridávam farebné čerstvo pomleté korenie, ku koncu varenie pridávam aj mletú rascu pre zachovanie vône a medzi prsty trošku majoránky.

  Kelový prívarok po mojom, bez múky, s dusenou hovädzinou (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Pokiaľ sa nám prívarok varil, nachystala som si mäso. Úmyselne na drobno nakrájala, posolila, na oleji podusila pokiaľ sa nezatiahlo, pridala som mletú červenú papriku, zaliala vriacou vodou a nechala dusiť. Mäso, aby sa dusilo, nie varilo, šťavy na poliatie bude dosť.

  Kelový prívarok po mojom, bez múky, s dusenou hovädzinou (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Počas dusenia mäsa, som uvarila baby polievku- zeleninový krém. Dávno som ju nevarila, občas si na nej pochutnáme a to : strúhanú zeleninu, u mňa prevládal zeler, som opiekla chvíľu na ghí, pridala mletú rascu medzi prsty, zaliala vývarom, povariť pár min, rozmixovať, priliať deci smotany, prevariť, odstaviť, okoreniť a podávať.

  Kelový prívarok po mojom, bez múky, s dusenou hovädzinou (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Celý obed hotový do hodiny. Mäso dusím v kuchte, aj pre rýchlosť času, ale hlavne pre zachovanie chuti šťavy,netreba počas dusenia dolievať vodu a tým pádom riediť dobrú šťavu z mäsa. Komu sa hodí recept bez múky, želám dobrú chuť!

  Kelový prívarok po mojom, bez múky, s dusenou hovädzinou (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
tvoje jedlo vyzerá fantasticky chutne.-) prívarok s perkeltom je vynikajúca kombinácia.-) krásny tanier az slinky tečú.......
jezus maria a ja prehliadla tu komentáre, až teraz v súhrne som postrehla akýsi povedomý názov receptu a komentárik od @frezia , dakujem dievčatá za nahliadnutie a @maruskova , toto je radosť pre mňa, ked sa takto vzájomne inšpirujeme a že padne vhod aj celiatikom, fakt ma ani nenapadlo, ja ho tam asi dám do tágov teda, nech len pomôže, za čo aj ja môžem podakovať @tiginko , kde by mňa napadlo bez múky kelový prívarok, radšej som sa mu vyhýbala, ešte raz vdaka
1x tiginko
:( vzdy ked sa snazim spravit si tento privarok tak sa mi podari kelova polievka :) a to tak na 5 dni aspon. haha.
Aj ked to zahustim tak mi to stale nepripada ako privarok, darmo mam sa este co ucit ;)
1x erikao