Kelová polievka

mariana33 - fotkamariana33, 2. októbra 2013
Kelová polievka
Foto: mariana33

Recept na túto super ľahkú a chutnú polievku som odkukala na minibazáre....dokonca chutí aj deťom, hoci inak sa zelenine vyhýbajú...:)

6
porcií
10 minút
príprava
30-40 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
3-4 strúčik
1 ČL
2 PL
 alebo solčanka
1 PL
3-4 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Na oleji speníme nakrájanú cibuľu, pridáme kel a ml.červ.papriku.

  Kelová polievka - obrázok 1
 2. 2

  Potom pridáme hladkú múku a pretlačený cesnak.

  Kelová polievka - obrázok 2
 3. 3

  Zalejeme vodou, osolíme, pridáme podľa chuti solčanku, prípadne bujón, drvenú rascu a nakrájané zemiaky. Uvaríme do mäkka...do hotovej pridáme majoránku.

  Kelová polievka - obrázok 3

Diskusia k receptu

11 komentárov k receptu
rascu dávam celú, miesto múky jeden zo zemiakov postrúham najemno a nedávam bujón ani solčanku, iba posolím. a červenú papriku až nakoniec, pred vypnutím. kelová polievka je super vynález. :-)))
Podobne ako ty polievku robievam kelový prívarok, asi sa to líši len hustotou, inak kel máme radi, nedávno som robila kelové závitky v ňom.
Mňam, výborná :) Robila som ju zo základných surovín čo tu máš, múku som nahradila kukuričným škrobom... Doteraz som kelovú polievku ešte ani nevarila, ale už budem celkom iste častejšie. :) Dobrý recept.Práve dnes ju varím, nevarila som ju dosť dlho, tak mi prišli vhod pripomienky iných kucháročiek, môj vklad do tejto polievočky je, že ju zahusťujem hneď na začiatku ovsenými vločkami a ku koncu varu ju dochucujem okrem spomínaných ingrediencií ešte mletou údenou paprikou. Už vonia celá kuchyňa, mňam.

Pridaj komentár k receptu: