Kaša z čerstvého zeleného hrášku

tlustoch - fotkatlustoch, 3. júna 2011

Tento recept som sa naučil od mojej mamky.

6
porcií
60 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 kg  vylúpaný
 alebo olej
6 strúčikov
za vekú hrsť na zátrepku
4 dcl
3 stredne veľké
3 l

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Vylúpaný zelený hrach nasypeme do vody / bez soli/ varíme do mäkka. Scedíme necháme trochu vychladnuť. Na mäsovom mlynčeku všetok hrášok zomelieme.

  2. 2

    Na veľký pekač dáme masť,do masti dáme na jemno nasrúhaný cesnak, trochu ho opražíme. Nasypeme hladkú múku a zhotovíme zápražku trochu opražíme a rozmiešame ju do hladka s mliekom. Hneď ako začne hustnuť pridáme zomletý hrášok, dôkladne premiešame a pritom dochutíme soľou a čierným korením chvilu povaríme a ukončíme.

  3. 3

    Na drobno pokrájame cibulu dáme na masť a pečieme do zlatova. Túto upečenú cibulu dávame pri podávaní na kašu, ktorú roztiahneme po povrchu. Takto pripravenú hráškovú kašu podávame k pečenej klobáske,ku kabanosu, k pečenému údenému mäsu atď.

Diskusia k receptu

9 komentárov k receptu
Hrachovú kašu sa chystám spraviť už dávno,a toto vyzerá byť veľmi dobé,aspoň miniem vlaňajší mrazený hrášok,ukladám
Hrachovú kašu tiež robievam iba zo suchého hrachu,vyskúšam aj podľa teba z čerstvého,nemohol by sa hrášok rozmixovať ponorným
mixérom?
Aj ja robievam zo suchého, ale z čerstvého asi aj inak chutí. Len ma mýlil ten pekáč, už som myslela, že je to zapečená kaša v rúre, veď mohlo byť napísané-hrniec. Tiež som sa chcela spýtať, či nie rozmixovať.Ale asi ano, dá sa aj na jemno aj na hrubšie.
S ponorným mixerom som to neskúšal, keď to zomeliem tak je to jemná kašička , ktorá ma má ten správný šmrnc / ale je to každého vec,treba všetko skúsiť/. A čo sa týka toho pekáča ,tak to bola v skutočnosti večšia hlboká panvica. Tak , že prepáčte.
ekonom 1: Tak za prvé keď sa budeš pytať tak na obdlžníček s nápisom "Pridaj " likni len raz, mi pochopíme. A teraz k muškátovému orechu, najprv ho treba kúpiť,potom treba vedieť čo budeš variť,keď sa hodí do toho jedla, tak ho nastrúhaj na jemno a ´dáš ho do pripravovaného jedla.

Pridaj komentár k receptu: