Fliačky s kapustou
Fliačky s kapustou

Kapustové domáce fliačky fotorecept

olinecka - fotkaolinecka, 18. mája 2017
Kapustové domáce fliačky (fotorecept)
Foto: olinecka

Toto jedlo je u nás veľmi obľúbené. Myslim, že kto skúsi, bude ich variť vždy. Je sezóna skorej kapusty, jedlo je na stole do hodiny...

20 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
podľa potreby (alebo maslo)
500 g domáce široké
na dochutenie
1 ks stredná

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Kapustu dáme na pracovnú dosku, očistíme a zbavíme hlúbika.

  Kapustové domáce fliačky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Kapustu si pokrájame nadrobno. Trocha oleja dáme do misy a prehrejeme, pridáme​ posekanú kapustu a trocha soli, za občasného miešania dusíme ju aspoň 20 minút do mäkka. Môžme ju podliať, aby sa nespálila.

  Kapustové domáce fliačky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Fliačky si uvaríme vo vode, do ktorej dáme soľ a trocha oleja, povaríme, prepláchneme a scedíme, necháme odtiecť, pridáme do hotovej kapusty.

 4. 4

  Na oleji alebo masle si speníme nadrobno pokrájanú cibuľu a primiešame ju k fliačkom s kapustou. Dochutíme soľou podľa seba.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
joooj, toto jedlo milujem. u nás doma sa vždy robili také trojuholníčkové cestoviny (ciky-caky sa im hovorí) a udusenú kapustu (nepodlievali sme počas dusenia alebo len úplne málinko, aby sa voda vydusila) sme nechali nakoniec trošku pripiecť. navrch samozrejme slaninka a pre mňa aj veeeeľa čerstvo mletého čierneho korenia. určite skoro urobím, môj muž to tiež zbožňuje


Toto som nejedla od dôb, keď nám to varievala mama, ona kapustu strúhala na struháku a dusila ju na karameli, aj keď ju robila naslano, mala by som konečne aj ja spraviť.