Kačacie stehná s čučoriedkovou omáčkou

izabella929 - fotkaizabella929, 2. augusta 2015

Nedeľný obed..mám tu jedného zaujímavého suseda..ja ho ponúknem mojim zákuskom a on mi na oplátku vždy niečo prinesie z lesa..včera ma obdaroval čerstvo nazbieranými čučoriedkami a hneď som dostala nápad, ako ich využijem v mojom nedeľnom obede...urobila som z nich omáčku ku kačacím stehnám..

2
porcie
10 minút
príprava
50 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 ks
1 PL domáca
1 ks malá
štipka
podľa chuti
Čučoriedková omáčka:
200 ml čerstvé
1 PL domáci
1 ČL
1 PL
Príloha:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Kačacie stehná som umyla, osušila. Na panvici som nechala roztopiť kačaciu masť so škvarkami, pridala som stehná a opiekla som ich zo všetkých strán.nNa druhú panvicu som preložila stehná aj s výpekom, posypala paprikou, soľou a korením, podliala som ich teplo vodou. Pod pokrievkou na slabom plameni pri občasnom podlievaní troškou vody som stehná dusila 45 min. Potom som ich odkryla a nechala som šťavu zredukovať. Pokiaľ sa pripravovali stehná, urobila som si ryžu. Na panvici som nechala roztopiť troška masla, pridala som za lyžicu černicového lekváru a podliala koňakom. Nechala som prejsť chvíľku varom a pridala som čučoriedky. Už som to nevarila, iba som nechala aby sa chute spojili, lebo som chcela, aby sa mi čučoriedky nerozvali. Veľmi chutná omáčka. Pripravené jedlo som uložila na taniere a pri zdobení som použila listy mäty. Prajem vám dobrú chuť.

    Kačacie stehná s čučoriedkovou omáčkou - obrázok 1

Diskusia k receptu

patroveckypitrs
Dobré ako vždy. To muselo chutiť. Dobrá kombinácia kačica ide s čučoriedkami. Takúto podobnú omáčku robím k bažantom, len tie sa musia o dosť dlhšie robiť. Preto si viem živo predstaviť tú chuť. 5*****
sracz
... aj ja mám veľmi rád omáčky z čerstvých "bobuľovín" a často sa objavujú aj na našom stole (brusnicové-cranberry, višňové, ríbezľové) a rozhodne aj ako Tvoja 5* čučoriedková, milá @izabella929 zvýrazňujúca chute mäsa na úroveň "manny Dia z Olympu"!
monkak
Mate velmi dobre recepty. Takto dobre vyvarat, musi vas byt vela stravnikov
capko
Jajáj toto tiež moja srdcová slabosť. Takááto maškrta. 5*****