Jerky - sušené mäso

lekorica - fotkalekorica, 23. marca 2016
Jerky - sušené mäso
Foto: lekorica

Chutný a výživný snack, vhodný na dlhé cesty a turistiku.

15 minút
príprava
240 minút
na 60 °C

Suroviny

1 kg
4 PL
2 PL
1 PL (trstinový cukor)
1 ČL
1 ČL
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Aby sa mäso lepšie krájalo, treba ho trochu namraziť. Ja som ho krájala na krájači na zhruba 2-3mm plátky (skôr sa usuší).

    Jerky - sušené mäso - obrázok 1
  2. 2

    V mise som premiešala všetky suché ingrediencie a nakoniec som pridala sójovú omáčku, pretlak a med. Všetko som dobre premiešala a vložila som do misy už na plátky nakrájané mäso. Poriadne som to premiešala rukou a nechala cez noc marinovať v chladničke. Na druhý deň som mäso poukladala do sušičky a sušila som ho na 70 stupňov asi hodinu, potom som teplotu ubrala na 60 stupňov a sušila ešte ďalšie 3-4hodiny. Mäsko by sa malo dať ohýbať, nemalo by sa lámať. Takto usušené mäso môžete skladovať v chladničke 1-2 mesiace (u nás asi nevydrží ani do zajtra :-D)

    Jerky - sušené mäso - obrázok 2

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Evanaaa (23.3.2016 21:05)

Je to výborné. Moja dcéra odmieta jesť mäso, ale toto zje. Akurát robím druhú dávku z morčacích pŕs. Tiež sa môže obmieňať aj korenie. Idem skúsiť dať aj grilovacie korenie. Uvidím aké to bude. A robia to aj v trúbe, len sa mi to tam zdá skôr upečené, ako usušené. Aj farba je taká hnedá. Toto sa mi lepšie páči. V každom prípade, treba vyskúšať.


1x evanaaa