Jednoduchý plochý chlebík videorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 10. januára 2023

Veľmi jednoduchý chlebík z minima surovín, ktorý zvládne naozaj každý.
Zdroj: https://cesminazuenal.blogspot.com/?m=1

6 ks
porcií
20 minút
na 190 °C
Jednoduchý plochý chlebík (videorecept)
Foto: cesminaz

Suroviny

Cesto:
500 g
cca 350 ml
3 PL
1 KL
1 KL
10 g čerstvé
Na potretie:
1 ks
Na posypanie:
 (alebo iné semienka)
Postup

 1. 1

  Z udaných surovín vypracujeme mäkké cesto, ktoré sa ešte dosť lepí o misku. Pomúčime ho a vymiesime krátko do tvaru bochníka. Zakryjeme utierkou a necháme 1 hodinu kysnúť.

 2. 2

  Po 1 hodine cesto rozdelíme na 6 častí a kúsky cesta ešte raz vymiesime do malých bochníčkov. Bochníček vyvaľkáme do tvaru vajca a potom ho ešte prstami trochu rozťapkáme tak, aby vám tam zostali odtlačky. Pre lepšiu predstavu si môžete pozrieť aj moje video.

 3. 3

  Takto pripravené cesto dáme na plech s papierom, natreme vajcom a ešte raz na plechu prstami trochu rozťapkáme. Ide vlastne aj o ten efekt, ktorý vznikne pri tom ťapkaní, lebo to vám potom zostane aj po upečení. Nakoniec môžete posypať vrch aj rôznymi semienkami, ja som dala černušku.

 4. 4

  Chlebík pečieme vo vopred rozohriatej rúre na 190 °C cca 20 minút, záleží od rúry. Ak sa vám náhodou podarí chlebík upiecť viac do chrumkava, tak ho ešte horúci trošku pofŕkajte vodou, stačí prstami.

 5. 5

  Chlebík je veľmi chutný sám o sebe, ale výborne sa hodí aj ako náhrada za klasický chlieb alebo pečivo. Prajem dobrú chuť

  Jednoduchý plochý chlebík (videorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Dalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com a na Youtube

Diskusia k receptu

haji
Moc pěkný, jednoduchý receptík. Zírala jsem na foto, jak jsi docílila bublinkového designu. Už vím - jak jednoduché! Krásná práce, o chuti nepochybuji. Určitě vyzkouším, bo mi zůstala chlebová mouka /už nekváskuji/, ale tvůj chlebík upeču, i kdyby mě vyúčtování Eon elektřiny mělo položit na lopatky. Díky fajn jednoduchou inspiraci se skvělým výsledkem, milá Cesmínko!
cesminaz
@farbuska zlatá, dakujem za nahliadnutie a aj za prianie❤ Prajem aj ja tebe všetko NAJ v novom roku. @haji zlatá kludne vyskúšaj, verím že sa ti podarí, je to velmi jednoduché! @olinecka 🙂 dakujem @terinka dakujem som rada❤ @mijaita 😅 minipide. Prajem všetkým príjemný deň!
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia