Jarné pohladenie

frezia68 - fotkafrezia68, 15. mája 2013
Jarné pohladenie
Foto: frezia68

Boli sme na trhu a usmievali sa na nás červené redkvičky,malé uhorky,malé cukiny,jarná cibuľka a hlávkový krehký šalát.Vraj všetko pestované u nás.Záhradku nemám a Zobraziť celý popisBoli sme na trhu a usmievali sa na nás červené redkvičky,malé uhorky,malé cukiny,jarná cibuľka a hlávkový krehký šalát.Vraj všetko pestované u nás.Záhradku nemám a tak som uverila,že pri dolných susedoch už majú v skleníku.Ak aj cukiny,či uhorky doviezli,boli svieže a chutili.

2
porcie
5 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

200 g
1 čl
1 ks
1 ks
3 ks
1 ks
Na prílohu:
2 ks
4 ks
1/2 ks
4 ks
4 PL
Postup

  1. 1

    Ryžu som mala zvyšnú z včerajšieho obeda.Na panvicu wok som dala trocha masti,nakrájanú cibuľku,cesnak,kápiu a cukinu,kvapla som trocha vody,osolila a miešaním dusila pár minút.Pridala MČK a ak sa voda odparila,nasypala som ryžu a opekala,až bola jedlo prehriate a prevoňalo kuchyňu.

  2. 2

    Krehký šalát som umyla,odstredila.Reďkvičku a uhorky nakrájala na krúžky.Na dressing som použila biely jogurt,pretržlenovú vňať,citrónovú šťavu,štipku soli a ľahký obed bol na stole. A podobná bude aj večera,lebo jarná zelenina je najlepšia čerstvá.A kto už má podobné so svojej záhradky,trocha závidím,ale želám DOBRÚ CHUŤ !

  3. 3

    A je samozrejmé,že tento recept som tu vôbec nechcela dať,lebo veď obyčajné rizoto.Ale,keď som dávala na taniere,chcela som vás navnadiť,lebo chutné,nízkokalorické,zdravé ľahké,bez cholesterolu.Či sa mi to podarí? Neviem,ale sa priznám,že už začínam mať hlad.....a taký rezeň by bodol :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Diskusia k receptu

kimlo
Jarná krkovička by k tomu zapasovala... :-)
afataga
na mna sa dnes na trhu "usmievali" jahody za 11,90 € za kilo
frezia68
@afataga : Ktovie,akú cestu merali,že také drahé?U nás mali južní susedia veľké za 7.-eur a menšie za 5.- ešte prijateľné.
afataga
vraj slovenske, v Metre maju spanielske za 4,50 :-) ale take bezchutove
frezia68
@afataga :dúfam,že ľudia nekupovali,trhovníci zdierajú :-( a dovozové sú mizerné.Ale tie u nás výborné,včera sme koštovali,spoza blízkych hraníc.
tatranka
Verím,že si mala dobrý pocit,keď si si dala tento šalátik,že si niečo urobila pre svoje zdravie.Pekné,farebné a aj zdravé.Sami vitamín.
izabella929
prekrásne farebný a iste aj veľmi chutnučký a parádny šalátik....)))) počas leta, keď mám na záhradke svoju zeleninku, každý deň robím šaláty...sú zdravé...
kredenc
Tesco má kura v akcii za 1,99.-eur chladené a vychované na Slovensku ...Tesco pri reklame asi zabudl, že 1. apríla už bolo
aroooo
krása, aj si ma inšpirovala čo variť, no predsa rizoto a k tomu hláv.šalát.
srac
Veľmi múdra zostava a dokonca podľa mojeho "šmaku" - frezia68 - robievam podobné zostavy v priebehu celého roka. Doplňujem si strúhaným oštiepkom, ak mám, často so zálievkou (dressing) s "plesnivým" syrom a ... bars fajne! Keď to mám v sebe, "rucim še" na "karkovičku" po "pasuľi_ovici" -:))) -Ale vážne, páči sa mi to a na chrumkavé šaláty, ako predjedlo, som si veľmi skoro zvykol:
frezia68
sracz:ďakujem a oznamujem,že zajtra zasa klušem na trh :-)))
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia