Jarné orechové rezy bez lepku

novalim - fotkaNovalim, 12. mája 2018 10:00. Tento recept je komerčný recept.
Ďalšie recepty »

Jarné orechové rezy bez lepku Foto: novalim

Čo takto upiecť si niečo typicky jarné? Napríklad tieto orechové rezy bez lepku podľa tradičného receptu. My sme ich trochu preonáčili na bezlepkové, ako ináč, s použitím skvelej Novalim bezlepkovej múky s morskými minerálmi Promix ALFA. Rýchlo hotové, výdatné (na veľký plech) a najmä, veľmi dobré. Poďte sa s nami pozrieť na recept.

35 min
príprava
45 min
na 160 °C

Suroviny

Na cesto:
6 ks (vyšľahané do tuha)
200 g
200 g (alebo tuk rastlinný)
200 g
200 g
1 ČL
1 dcl
Na polevu:
6 ks
300 g
NOVINKA: Vychádza druhá kniha z Varecha.sk:
100 slaných a sladkých receptov

Postup prípravy

  1. 1

    Maslo a cukor vyšľaháme, pridáme mleté orechy, znovu vyšľaháme, prisypeme Promix ALFA zmiešaný s kypriacim práškom. Prilejeme vodu a premiešame. A na záver pridáme do tuha vyšľahané bielky.

  2. 2

    Cesto nalejeme na papierom vystlaný plech na pečenie (podľa veľkosti plechu môže byť výsledný koláč buď vyšší, alebo ploskejší). Pečieme na 160 stupňoch asi trištvrte hodinu, keďže každá rúra pečie ináč, odporúčame počas pečenia po pol hodine skontrolovať koláč a buď ho vybrať skôr, alebo piecť trochu dlhšie.

  3. 3

    Na hotový, ešte horúce orechové rezy bez lepku nalejeme polevu. Na polevu rozmiešame dohladka žĺtky a práškový cukor. Poleva na horúcom koláči pekne stuhne a vyschne. Vychladnutý koláč so stuhnutou polevou potom môžeme krájať na zákusky.

Recept je zaradený do tagov:


TOPlist