Hruškový mrežovník fotorecept

monty469 - fotkamonty469, 2. apríla 2016
Hruškový mrežovník (fotorecept)
Foto: monty469

Hruškových kompótov máme dosť, no a nie a nie ich minúť :-) Dnes som upiekla tento hruškový koláčik, v ktorom si hrušky našli Zobraziť celý popisHruškových kompótov máme dosť, no a nie a nie ich minúť :-) Dnes som upiekla tento hruškový koláčik, v ktorom si hrušky našli to najlepšie uplatnenie :-)

40 minút
na 200 °C

Suroviny

Cesto:
500 g
300 g
250 g
5 ks
1 ČL
Ďalej:
3 poháre 7 dl
1 PL domáci
2 ČL
Bielkový sneh:
5 ks
250 g
2 PL
štipka
Na vymastenie:
Na vysypanie plechu a pracovnej dosky:

Online leták

Postup

 1. 1

  Múku preosejeme do nádoby, rozmiešame v nej sódu bikarbónu, pridáme cukor, žĺtky, maslo, a vymiesime kompaktné nelepivé cesto.

  Hruškový mrežovník (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Zabalíme do alobalu a dáme do chladničky na cca 2 hodiny.

  Hruškový mrežovník (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Rozvaľkáme, dáme na maslom vymastený a múkou vysypaný plech a popicháme vidličkou (vnútorný rozmer plechu 35x35)

  Hruškový mrežovník (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Hrušky necháme odkvapkať na sitku, zmiešame so škoricou a vanilkovým cukrom, a rozložíme na cesto. Dáme piecť na 30 minút pri teplote 200°C.

  Hruškový mrežovník (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Medzitým si vyšľaháme tuhý sneh z bielkov, cukru a štipky soli. Na koniec zašľaháme 2 PL citrónovej šťavy.

  Hruškový mrežovník (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Po 30 minútach koláč vyberieme, trošku počkáme (3-4 minúty), naplníme cukrárske vrecko snehom a snažíme sa urobiť peknú mriežku (v mojom prípade pekná nie je, opäť sa potvrdila moja neschopnosť urobiť niečo súmerné, ale na chuti sa to neodrazilo :D). Komu sa nechce robiť mriežka, stačí sneh pekne rozotrieť.

  Hruškový mrežovník (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Pečieme do zlatista.

  Hruškový mrežovník (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Počkáme, kým koláčik vychladne a podávame :-)

  Hruškový mrežovník (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

haji
Montík je jako motorová tryskomyš - hm, tedy motorová tryskokočka! haha Krásný a jistě dobrý koláčik!! Tleskám!!
haji
Montík je jako motorová tryskomyš - hm, tedy motorová tryskokočka! haha Krásný a jistě dobrý koláčik!! Tleskám!!
haji
@Haji (2.4.2016 16:50)
jsem se tou rychlostí nejspíš nakazila - omluva všem - 2x jsem to nechtěla!
monty469
Milá @terinka55 ..tak vieš, koláče sú u nás pravidelne, takmer každý víkend :-) Takže žiadne turbo, ale rutina, ktorá ma navyše baví :-) Koláčiky pečiem s láskou pre svoju drahú rodinku, nie z povinnosti .. Moje koláče sú síce jednoduché, "zbuchnuté" raz dva, ale ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása, i keď samozrejme, cukrárske umenie veľmi obdivujem a dávam dole klobúk :-) Veľmi pekne ti ďakujem a maj krásny zvyšok dňa !
monty469
Drahá @Haji , tebe snáď odpustím všetko ! :-D Haha s tou tryskokočkou si zabila ! :-D Nie je to tak, ako sa na prvý pohľad zdá! I keď je pravdou, že ja veru neobsedím na jednom mieste.. celý deň niečo robím, a zrazu je večer, a ja si uvedomím, že som si takmer vôbec neoddýchla..ach, to je tá moja vrtuľa v zadku .... dcéra mi stále hovorí.. "mami, už si konečne sadni, urobíš to neskôr"...ale keď ja, hmm.. musím ju už niekedy počúvnuť :-) A ďakujem ti veľmi pekne, pozdravujem!
klukodvody
Jak píšeš. V jednoduchosti je krása. Žena už si uložila a já se tiše těším. Hrušky také máme a nevíme co s nimi. Teď už víme. Nechceš nás pozvat na koláčky ?
Samozřejmě humor, protože kdyby se každý pozval, tak je to k nevydržení. Krása uloženo a ohodnoceno. Zdravíme Vás.
monty469
@Klukodvody (2.4.2016 17:33)

Milý Klukodvody veľmi rada by som vás na koláčiky pozvala :-) Vďaka za milé slová a prajem vám ešte krásny večer
dzejsik
mňamky, vyzerá to skvelo, ukladám, isto nájde uplatnenie aj s jabĺčkami a iným ovocím :)
monty469
Milá @ Cesminaz , @ Veronikkka ,@ Chica114 ,@ Izabella929 , @ Dzejsik ďakujem vám veľmi pekne za milé slová, @ Dzejsik presne ako píšeš ovocie môže byť rôzne, podľa chuti či zásob špajze :-) prajem všetkým krásny deň
haji
@Monty469 (4.4.2016 10:37)
Ahojík Monty!! se tady jen míháš rychlostí světla! Tak tě jdu pozdravit sem, k tvému poslednímu receptíku!! U nás dnes bylo opět "trenýrkově", jaro se zbláznilo. Jen aby nezačalo znovu mrznout, bo u nás kvete od meruněk kde co. A já meruňky ráda v jakékoliv podobě. Přeji ti krásné jarní dny i noci!! Mávám!!
monty469
@Haji (5.4.2016 20:23)

Moja milá @Haji , je to teraz pre mňa časovo náročnejšie, nemám toľko času sledovať dianie na vareche, ale aspoň večer trochu, keď je možnosť. Už sa pekne oteplilo, tak pracujem v záhrade, sadím..... Dúfam, že mrznúť nebude,lebo aj u nás sú marhule pekne rozkvitnuté a ja ich mám tiež veľmi rada. Veľmi pekne ti ďakujem za želania a aj ja tebe prajem krásne jarné, slnečné dni a aj noci. Pozdravujem a mávam aj ja tebe :-)
sracz
Múdra úvaha, inteligentné rozhodnutie a 5*_vý výkon, šikovná "domaca panija", @monty469 aký by som určite od Teba neodmietol a rád ochutnal. "Ľembiš mi mušela gu tomu kolačkoj pridac čarne aľebo bile kavejo"! -:)))
monty469
Milý @ Sracz ďakujem ti veľmi pekne, rada by som ťa ponúkla a že ši to ty ta i bilij abo čarnij kavej ci navarila :-)) Pozdravujem
haji
@Monty469
Tady má někdo nový kožíšek!! Krásné foto, Montík v knížkách! Nejspíš se umí i podepsat. To s ním nevydržíte!!