Guláš z husokačky

janadelfi - fotkajanadelfi, 18. marca 2010
Guláš z husokačky
Foto: janadelfi

Nestihli sme všetky husokačky včas zlikvidovať a tak sa stalo, že niektoré boli tak veľmi stonkové a pri čistení sme veľmi doničili kožu tak sme ju museli stiahnuť. Husokačka má diétne červené mäsko, takmer bez tuku, je podobné husaciemu, no jemnosťou pripomína kačacie. Tento receptík je doménou môjho manžela Stanka, lebo gulášiky sú podľa mňa chlapská záležitosť......

4 - 6
porcie
10 minút
príprava
50 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
3 ks
podľa potreby
podľa chuti
0,5 l
podľa chuti
zopár guličiek
3 ks
trošku
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Očistenú husokačku - stiahnutú z kože, vykostíme a nakrájame na menšie kocky. Kožu nakrájame na kúsky a vytopíme ( ako bravčovú slaninu ). Do hrnca s vytopenou masťou z kože husokačky dáme nadrobno nakrájanú cibuľu a dusíme ju do mäkka, pridáme gulášové korenie a stíšime plameň. Podusíme približne 5 min., pridáme nasekané kosti z husokačky a zalejeme vodou trochu nad mäso. Hrniec priklopíme pokrievkou a dusíme približne 20 min.

  2. 2

    Pridáme nakrájané mäso, bobkový list, podrvené koreniny a nasekané bylinky okrem majoránu - ten príde až nakoniec. Približne po 30 min. dusenia pridáme červené víno. Keď nám mäsko začne mäknúť, vyberieme kosti, pooberáme mäso ktoré na nich zostalo a pridáme ho späť do hrnca. Keď je mäsko mäkké, guláš zahustíme postrúhaným suchým chlebom a pridáme majorán. Soľ pridávame opatrne, pretože víno a bylinky urobia dostatočnú chuť.

  3. 3

    Guláš podávame s bagetkou, žemlou alebo knedľou.....

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ja by som do gulášového korenia tipovala aj cibuľu a cesnak. A do divokého korenia napríklad tymián a borievku (jalovec).
Jani, máš bohovské vedomosti o husokačke, ja som vôbec nevedela čo to je za zázrak- díky. Výhoda, že nie je taká masná. Tie hrnčekové knedle sú výborné -robím ich.