Fašírky so zemiakmi na kyslo

jazycnica - fotkajazycnica, 27. apríla 2012
20-25 minút
príprava
30-45 minút
tepelná úprava

Postup

 1. 1

  Zmiešame pomleté bravčové mäso, cesnak, strúhanku, vajíčka a korenie. V dlaniach vytvarujeme fašírky a obalíme ich v strúhanke. Vypražíme z obidvoch strán.

 2. 2

  Zemiaky olúpeme, umyjeme a narežeme na malé kocky. Dáme do hrnca a dolejeme vodou - po zemiaky. Pridáme vegetu /asi 1 rovná lyžica - ale pozor, niektoré vegety sú veľmi slané, tak radšej menej ako viac/ + bobkový list. Dáme variť do mäkka. Necháme na plyne - vodu nevylievame!!!

 3. 3

  Pripravíme si nejakú nádobu, kde vylejeme mlieko, pridáme kyslú smotanu - rozhabarkujeme. Teraz do toho ešte hladkú múku - asi 3 lyžice. Prehabarkujeme znova. Vlejeme do zemiakov a miešame do zovretia. !Poctivo miešať, ináč múka prihorí na dne a bude to mať pripálenú chuť.!

 4. 4

  Ak je to moc husté prilejeme mlieko, ak riedke - rozhabarkujeme trochu mlieka s múkou a prilejeme.

 5. 5

  Odstavíme hotové z plynu a prilejeme 1 lyžicu octu - podľa chuti. Ak chcete kyslejšie, tak ešte trochu - ale neprežeňte to.

 6. 6

  Dobrú chuť. :)

Diskusia k receptu

malusa
Prave dnes som toto jedlo varila,klasika, ale mnam :--))
bozulka
To bolo moje oblúbené jedlo.Do kyslých omáčok pridávam špetku cukru,zvýrazní to chuť,ale nie veľa.Do fašírky niekedy pridávam aj trošku majorky,má to zase trošku inú chuť,rada robím pokusy.
Určite bude z teba výborná kuchárka.

Zaujímavé video z archívu TV Varecha