Dusená červená kapusta s jablkami a škoricou a červeným vínom

seaton - fotkaseaton, 30. júla 2015

Pracujem v Holandsku a veľmi mi chutí červená kapusta, ktorú tu pripravujú ako prílohu k mäsu. Nemám fotoaparát tak nie je ani fotorecept ale ani niet čo fotiť. Veľmi jednoduchý recept. A je aj zdravý, žiadny olej, cukor, či ocot.

4
porcie
10 minút minút
príprava
30 minút minút
tepelná úprava

Suroviny

1 hlávka
3 ks
2 - 3 ks
podľa chuti
podliať podľa chuti najlepšie je portské ale môže byť hociaké

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Umytú kapustu nakrájame alebo nastrúhame. Umyté jablká nakrájame na menšie kúsky a pridáme do hrnca ku kapuste. Pridáme obidve škorice a podlejeme vodou. Keď voda začne vrieť podlejeme vínom a dusíme do mäkka. Aby sa vyparila šťava. Kto chce môže si pridať soľ. Mäso môže byť hociaké. Pečené ,varené, bravčové, kuracie, pre vegatarianov napr. tofu a pod. Príloha zemiaky, knedľa, zemiakové placky podľa chute. My robíme zemiaky. Doma som robila zemiakové lokše a pečená kačka. Všetkým chutilo.

Diskusia k receptu

9 komentárov k receptu
Je potrebné si to prispôsobiť podľa svojich chutí. Môžu byť aj viac jablka, keď chcete sladšiu alebo vína keď chcete kyslejšiu.
male mnozstvo tuku urobi tuto kapustu s jablckami velmi hodnotnou a chutnou potravinou.... prave takto v tuku sa mnohe nutrienty v kapuste a v jablkach stanu pre ludsky organizmus ovela lepsie vstrebatelne a vyuzitelne...
Dobrý deň Hľadám recepty k delenej strave, ale tento neviem či môže byť? Ovocie a zelenina, alebo sa v tom už strácam?
Ofka nebola som už veľmi dlho na vareche tak píšem až teraz. Neviem poradiť lebo ja delenú stravu nepraktizujem. Myslím si, že tam je problem maso nejesť s prílohami. Ale naozaj neviem to povedať s určitosťou.


Pridaj komentár k receptu: