Drožďová polievka s vajíčkom a guľkami

dvorka - fotkadvorka, 19. februára 2014
Drožďová polievka s vajíčkom a guľkami
Foto: dvorka

Túto polievku som uvarila z dostupných surovín v mojej chladničke. Spojila som polievku rascovú s drožďovou ale uvarila som ju v diétnej forme.

3
porcie

Suroviny

Polievka:
1 ČL malá - resp. mokka
1 kocka
0,75 l
kúsok
podľa chuti
podľa chuti
1 ks
Guľky:
1/3 hrnčeka
1/3 hrnčeka
štipka
1 ks
 podľa potreby
Postup

 1. 1

  Do kastrólika som dala za lyžičku rasce a nechala som ju chvíľu na horúcom dne, po chvíli začala pukať. Vtedy som nadrobila droždie a miešala som ho pokiaľ malo príjemnú vôňu. Priliala som vodu, domáci polievkový bujón mrazený (na obrázku), nastrúhala som na veľkých slzičkách trochu mrkvy a nechala variť 10 minút.

  Drožďová polievka s vajíčkom a guľkami - obrázok 1
 2. 2

  Použila som dvoj decový pohár na suroviny. Zo strúhanky, krupice, vajíčka, trošky vody a štipky muškátového kvetu (môže byť nastrúhaný orech miesto kvetu) som spravila tuhšie cesto a z neho som nagúľala asi centimetrové guľky . Všetky som ich dala do polievky a keď vyplávali na povrch, nechala som ešte 10 minút vrieť. Polievku som dosolila a pridala štipku papriky.

 3. 3

  Do pohárika som dala trošku vody, vyklepla som vajíčko a poriadne premiešala. Vliala som ho do vriacej polievky za stáleho miešania a po minútke som odstavila z plynu. Pred podávaním som pridala zelenú petržlenovú vňať.

Diskusia k receptu

radulienka
Mňam, mňam polievočka, droždie je plné vitamínu B, vhodného pre každého, robievam inú, ale vyskúšam aj túto, vďaka za recept...
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia