Diskusia k receptu
Šľahačkový zákusok

Venčeky so šľahačkou

luwinka - fotkaluwinka, 21. mája 2018

Komentáre 1 - 12 z 12


Pekné, vždy som túžila také urobiť, ale mne sa veľmi ťazko vytláča z vrecka tá masa cesta na plech. Ten by bolo lepšie vystlať peč. papierom.
Netreba vodu aj trochu osoliť a do múky dať kyp. prášok? Ja mám taký recept.
Nemám odvahu to robiť, v miunulosti som mala problém vytláčať cetso z vrecka s ozdobnou špičkou. :-(
@Marienka44 (22.5.2018 08:19)

Odpaľovaného cesta sa netreba báť, vyzerá zložito, ale nie je to žiadna hrôza, pre mňa je horšie kysnuté. Papier nedávaj, musíš vytláčať na pevnú podložku, papier lieta po plechu. Ak aj zle vytlačíš, na pomastenom ešte tvar opravíš, na papieri už nie. Kolieskom namočeným v múke si urob na mastný plech šablónu, aký má venček byť. Začni s väčšími kolieskami, na malé treba ruku istú, alebo rob banániky, alebo tyčinky. Cesto dobre vypracuj, aby bolo krásne, lesklé a hladké. Že práve ty, taká šikovná kuchárka, si neveríš s venčekami, sa divím.
Prekrásne venčeky, úhľadné, malé, také jednohubky. Ako by sa mi ku káve teraz hodil, aj jeden by mi stačil. Toto sú milované zákusky môjho detstva.
Marienka, mne sa raz roztrhlo vrecko s tým cestom, iné som nemala, a tak som robila na plech kôpky dvomi polievkovými lyžicami, také pampúšiky. To by si určite zvládla a aj to celkom pekne vyzeralo. Papier na pečenie dávam na navlhčený plech, potom drží. A tieto venčeky sú nádherné.
2x haji, bubaya
Povedené dílo jemnej chuti, smekám!
@Tatty (23.5.2018 22:28)
Velmi dobrá alternativa - pampúšky lyžicou - pro ty, kterým už ruce neslouží tak jako dřív. Pak bude doba pečení možná malinko odlišnější. Ale to jde vychytat - cca po 15 minutách /viz hore dle receptu/ - vytáhnout jeden vzorek, rozkrojit a zjistit stav propečení.
Krasna fotka, lakava, jenze mne staci si oooobcas jeden kousek koupit. Tady jen ladim formu :-) @Haji ty jsi takova laskava duše Varechy, kazdemu vsechno pochvalis, vsichni (vsechny) sú sikulky a sikulove, ale vlastne vubec nevim, jak varis ty? Varis take podle nejakeho receptu odsud, nebo co vlastne jis, co mas rada? Sleduju vsechny tvoje komentare jak jsou chvalici, ale ze bys varila podle nejakeho rec, neco vyzkousela, vice ci mene chutnalo, jsem nevidela? Nebo prehlidla? Napis, zajima me to.
@Mijaita (24.5.2018 12:34)
Dovolím si koment vložit pod tvůj recept.