Omeletové syrové kúsky s krabími tyčinkami fotorecept

tilau - fotkatilau, 12. apríla 2012

Komentáre 1 - 9 z 9


Zaujímavé, vskutku, občas sa dá zniesť aj trocha cholesterolu naviac a na druhej strane, treba aj meď ako stopový prvok, aj sfingomyelíny pre náš mozog, aby sme dokázali vymýšľať takéto fajn recepisy. Ukladám do svojej KK. Malá upozorňujúca poznámočka - zabudlo sa na koreniny v rozpise surovín. Želám krásny deň plný ohrievajúceho Slniečka a veľa ďalších netradičných receptúr!
Na krabie tyčinky mám svoj názor, ale toto mi pasuje. Určite vyskúšam. Akurát mrkvu a brokolicu nahradím, čerstvým uhorkovým šalátom so smotanou, aj keď @nonna určite zdvihne prst a pripomenie ďalšiu cholesterolovú bombu.
@rybarkuchar-ale nie, nebudem až taká prísna, veď závisí predovšetkým od dispozície organizmu, keďže si cholesterol vytvára hlavne sám a tiež od schopnosti metabolizovať ho. Tí moletnejší nech si ECHT smotanu nahradia málopercentnou alebo len jogurtom. A je to! Pekne jarný a kulinársky inšpiratívny víkend!!!
Máte pravdu je to trochu kalorické a cholesterové ale ako hovorím raz za čas si môžme dopriať aj takéto jedlo. Bolo to jedlo hlavne pre manžela na dnes na obed a kedže my piatky mávame bezmäsité tak mu striedam sladké jedlá s takýmito. A jemu to až tak veľmi nevadí, pracuje až do večera tak tie kalorie vytratí :D
Dobré, rýchle a určite chutné a čo sa týka toho cholesterolu, treba sa držať asi zásady, že všetko s mierou. Ja som vlani dala do diskusie môj problém s cholesterolom, ktorý som pri všetkej mojej diete mala aj tak vysoký a lekárka mi povedala, že to nemusí byť zo stravy ale aj zo stresu, tak som začala jesť všetko, začala som sa stravovať v týždni u nás v reštaurácii, kde mám možnosť si kúpiť obed za 2 alebo 3 eurá, akurát, že som ráno na lačno zjedla za PL olivového oleja (extra virgine) a 2x denne užívala Lecitín 1200 a klesol na 4. Chcem tým len povedať, že možno si ten stres nechtiac vyrábame sami tým, že priveľmi špekulujeme, čo môžme zjesť a čo nie.
@valeri , ako som už vyššie napísala, organizmus si syntetizuje cholesterol predovšetkým sám, ale musí mať na to potrebné východzie látky, teda lipidy-tuky, preto sa proti ich nadmernej spotrebe, najmä nasýtených tukov bojuje, čo je aj správne. Navyše záleží aj od dispozície organizmu, jeho genetiky, v akej miere si cholesterol vyrába. Potrebný v určitej koncentrácii je však aj tento s nízkou hustotou, pretože je potrebný k syntéze hormónov estrogénov a je tiež súčasťou lipidickej dvojvrstvy bunkových stien. Takže veľký pozor hlavne na nasýtené tuky.
mne sa páči samotná omeleta, nevyprážala by som ...