Cviklový šalát
Cviklový šalát

Cvikla s chrenom fotorecept

zolik - fotkazolik, 2. mája 2019
Cvikla s chrenom (fotorecept)
Foto: zolik

Červená repa s čerstvým chrenom je vyborné duo. Tento čerstvý šalát vydrží v chladničke dlhšie. Ale či dlhšie ako dva týždne to ozaj neviem, lebo u nás sa dovtedy vždy zje. Množstvá neuvádzam úmyselne, každý si dochutí ako má rád.

Suroviny


Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Ako prvé si dáme variť cviklu do mäkka, necháme vychladnúť a ošupeme.

  Cvikla s chrenom (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Cviklu nastrúhame na väčších slzičkách a očistený čerstvý chren na menších.

  Cvikla s chrenom (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Dochutíme soľou, mletou rascou, cukrom a octom. Dáme do pohárov a uskladníme v chladničke. Na druhy, tretí deň je tento šalát chuťovo prepojený. Hodí sa k čomukoľvek. Ja ho mám rada aj k obyčajnej praženici.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Radost (2.5.2019 22:06)
Přesně tak dělám, s nálevem jako ty - který se krátce svaří /voda, sůl, cukr, semínka, ocet/. Cvikla s chrenom se zalévá zchladlým scezeným nálevem - jen aby byla ponořená. Když se vydělá ze sklenice na misku, tak drží tvar šťavnaté hromádky /ne rybník/. Tak to dělala moje babička, maminka, dělám podle nich.
@Afataga (2.5.2019 17:25)

Afi, ved to. Chrenu podla toho ake ma "grady". Ako som vyrozumela mas zahradu. Nezasadis si do jedneho rohu chren? Na Zahori mame v jednom rohu (tom uplne zadnom, tzv. v zadku) rebarboru a chren. Tento som ale kupovala tu (Swiss) na trhu. Bol dost silny. Na tie 4 mensie cvikle som dala asi 2 kopcovite PL.
Moja rada. Ak si das tu pracu, ze si tuto cviklu urobis, nekupuj tie predvarene vo vakuovom baleni. Moja mama mala tiez tento genialny napad (nastastie iba raz - islo to do kompostu.) Je to blatkove a ma to takupre mna neprijemnu zemitu chut.