Cordon bleu

tinca - fotkatinca, 3. októbra 2016
Cordon bleu
Foto: tinca

Je slávny francúzsky pokrm, čo v preklade znamená modrá stuha. Pomenovanie je po slávnostnom vyznamenaní francúzskych kuchárov. Originál recept - jeho základ tvorí teľacie mäso, šunka a syr ementál alebo gouda. Snažila som sa ho takto pripraviť, ale robia sa aj jeho verzie z bravčového, kuracieho alebo morčacieho mäsa.

4-5
porcie
20 minút
príprava

Suroviny

800 g
150 g plátky
150 g (alebo gouda)
Na obalenie:
3 ks
Na vyprážanie:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Mäso si naporcujeme na rezne. Jemne vyklepeme na úhľadné pláty do tvaru, aby sa dali preložiť. Syr pokrájame na plátky. Mäso z oboch strán osolíme a okoreníme. Na polovicu rezňa položíme plátok syra a plátok alebo aj dva šunky. Rezeň preložíme napoly a okraje po celom obvode zaklepeme.

 2. 2

  Vajíčka rozšľaháme s troškou mlieka. Rezne obalíme v hladkej múke vo vajíčku a v strúhanke. Rada navyše: Ja obaľujem tak, že po strúhanke znovu do vajíčka a zase do strúhanky. Po vypražení sa nádherne napuchnú s vytvorením bubliny podobne ako u viedenského rezňa.

 3. 3

  Vyprážame v horúcom oleji, preložíme na servítku, kde zostane prebytočný olej.

 4. 4

  Ja som Cordon bleu podávala s maslovými zemiakmi s petržlenovou vňaťkou a uhorkovým šalátom. Hodí sa však aj tatárska omáčka, prílohu si zvolíte ľubovoľne.

  Cordon bleu - obrázok 4

Diskusia k receptu

13 komentárov k receptu

Pridaj komentár k receptu: