Čokoládové pité fotorecept

eldina - fotkaeldina, 29. januára 2014
Čokoládové pité (fotorecept)
Foto: eldina

šťavnatý zákusok, ktorý môžete podávať aj horúci...škoda, že je kalorický, inak by som zbaštila celý plech..:)

10 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
150 g
150 g
1 ks
2 PL
miništipka
2 PL
Plnka:
200 g
150 g
6 ks
7 ks
2 PL
podľa potreby

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Potrebujeme: ( gramáž cukru do plnky si prispôsobte podľa seba , koláč je sýty a sladký, ale koláč predsa má byť sladký, nie?..:)))....namiesto orechov môžte pridať mandle či kokos...)

  Čokoládové pité (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  z masla, múky, štipky soli, vody a 2 Pl cukru vymiesiť cesto..dať do chladničky chladiť , pokým robíte plnku (poprípade pridať ešte trochu múky, toľko, aby sa s cestom dobre pracovalo)

  Čokoládové pité (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  nalámať čokoládu, pridať zomleté orechy-na hrúbku, akú chcete, lekvár a cukor...na najslabšom ohni rozpustiť, ale pozor, nech čokoláda nezhorí, preto miešať..

  Čokoládové pité (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  medzitým, kým miešate---- z polovice cesta vyvaľkať na pomúčenej doske cesto veľkosti plechu /nie najväčší plech/...(ženy vedia, že sa dá naraz aj cesto vaľkať-aj čokoláda miešať..:)))) ... )....plech natrieť maslom a valčekom naň preniesť cesto...ako vidíte na obrázku, útvar sa mi nezdaril, ale to nevadí, okraje cesta som na plechu obrezala a naniesla na miesta, kde nevystalo..:)...treba len potľapkať a cesto sa spojí, aj tak je maslové...

  Čokoládové pité (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  ked je všetko rozpustené-pridať žltky, dobre premiešať, už nevariť-masa je stále teplá, takže sa všetko spojí.........rozpustená čoko masa vyzerá takto:

  Čokoládové pité (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  do rozpustenej čokoládovej zmesy jemným miešaním pridať vyšľahaný sneh z bielkov

  Čokoládové pité (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  že to zľahka nejde zistíte okamžite, ked sa metličkou prvý x zaboríte do čokoládovej masy..:) nevadí, hlavne nie mixérom...(25.te metličkovmiešanie som už vôbec nerobila "zľahka"..:)))...) -----plnku vyliať na plech

  Čokoládové pité (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  navrch som zvyšok cesta nastrúhala, nechcelo sa mi opäť vaľkať..:)

 9. 9

  dať piecť do predhriatej rúry na 180°C cca 30 minút......netreba špáratkom skúšať, či je koláč upečený, plnka bude aj tak mäkká, len by Vás to miatlo..:)

  Čokoládové pité (fotorecept) - obrázok 9
 10. 10

  zdobeniu sa medze nekladú!..môj sa tešil práškovému cukru, Váš sa môže aj šľahačke...:)..koláč sa dobre krájal už po 10.-tich minútach

  Čokoládové pité (fotorecept) - obrázok 10
 11. 11

  ešte moje finálne zosumarizovanie času manuálnej práce..:) ../ pre Nás, lenivcov, je to veľmi smerodajné!/-------cesto som miesila asi 2-3 min, čokoláda sa asi 3 min roztápala, medzitým som vyvaľkala cesto-čiže sa čas neráta..:) sneh šľahal mixér asi minútu a nech som ešte niekde stratila dve minúty-aj tak to vychádza maximálne 10 minút....takže další koláč pre lenivcov, čo sa niekedy musia premôcť a niečo napiecť ...:)

Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Balkánska kuchyňa, Dezerty, Na sladko, Koláče, Pečené

Diskusia k receptu

babkamt
čoko pité sa mi páči, len si v bode 3. zabudla napísať , čo so 6 žĺtkami. Dopíš to prosím ťa.
aroooo
nóó... takéto niečo sa mi páči, hlavne že som čítala hore: šťavnatý zákusok, ktorý môžete podávať aj v noci....==::))), ukladám do kk, také rýchle mám najradšej
babkamt
@eldina , dúfam , že si sa neurazila . To som nechcela. Recept , ktorý chcem urobiť si prečítam pozornejšie , aby som niečo nespravila zle. Recept , ktorý ma nezaujme len preletím. Prajem ti príjemný deň.
eldina
@babkamt to ti ako napadlo? ved je to moja chyba...kontrolujem po sebe a nevidím..:) to bola pochvala, že si pozorná, ja až tak podrobne nečítam recepty..:) ešte raz veľká vdaka
silvia68
Tvoje krupicové koláče sa u nás tešia vekej obľube, tento vyzerá tiež prudko jedlý, už sa teším ako ho vyskúšam. A hlavne jednoduchý , super.