Cícerové špecle s brokolicou

mirkajan - fotkamirkajan, 10. apríla 2017
Cícerové špecle s brokolicou
Foto: mirkajan

Toto jedlo som mala veľmi rada ešte v "lepkovej" verzii ako rýchly obed, vtedy som špecle kupovala ako polotovar. Po prechode na bezlepkovú stravu mi toto jedlo chýbalo, bezlepkové špecle som ako polotovar nenašla, takže nastúpila improvizácia- a myslím, že celkom vydarená. Kto nechce experimentovať a nepotrebuje bezlepkovú stravu, použije bežné špecle, či už domáce alebo kupované.

1
porcia
20 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

Špecle:
3 PL
2 PL
1 ks
cca 50 ml
Ostatné:
1/2 ks
2 strúčiky
2 plátky

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    V hrnci si necháme zovrieť vodu. Brokolicu rozoberieme na ružičky, cesnak očistíme a posekáme na drobno. Sušenú šunku pokrájame na rezance.

  2. 2

    Medzitým si v miske zmiešame cícerovú, pohánkovú múku, vajce a vodu na cesto redšie ako na halušky, ale nie príliš riedke. Po zovretí vody v hrnci ju osolíme a 3 minúty povaríme ružičky brokolice. Vyberieme sitkom na tanier. Do vriacej vody cez haluškovač necháme pretiecť pripravené cesto a po zovretí špecle scedíme.

  3. 3

    V panvici na oleji opražíme pokrájanú sušenú šunku, krátko opražíme posekaný cesnak a pridáme predvarenú brokolicu a uvarené špecle. Premiešame, dosolíme a okoreníme mletým čiernym korením. Podávame posypané postrúhaným parmezánom.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ráda jsem se poučila - ohledně špeclí. Mám dotaz, cícerová a pohanková mouka jaká - hladké obě?! Jsem v Jiříkově vidění, že jsou hladké, polohrubé, hrubé, celozrnné, jako u mouky klasické. Uf, nemám v tom vůbec přehled. @Mirkajan vtipné foto!
Väčšina bezlepkových múk je len v hladkej variante, teda cícerová bola hladká, pohánková polohrubá.
1x haji
Šikovná improvizácia :-).Polohrubú kupujem ryžovú a Tvoju skúsenosť určite využijem,recept ukladám a ďakujem :-).
1x haji