Nepečené cukrovinky
Nepečené cukrovinky

Burizónové salkové guličky

mysiacik - fotkamysiacik, 4. decembra 2017
Burizónové salkové guličky
Foto: mysiacik

Deti toto jednoducho milujú, a nielen deti :D toto je moje najobľúbenejšie zo všetkých vianočných dobrot :D

20 minút
príprava

Suroviny

350 g
250 g
1 konzerva
2 balenia (klasické)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Recept je úplne jednoduchý: Do vačšieho hrnca si nasypeme cukor, spravíme z neho karamel, keď je cukor roztopený pomaly do neho dáme na menšie kusy nakrájané maslo Heru (Palmarin, alebo aj klasické maslo), dávajte pozor, ono sa nám to všetko akoby seklo dokopy, ale nie nebojte sa, pomaly sa všetko roztopí, miešame, až kým nie je v zmesi žiadna hrudka, potom nasypeme burizóny. Necháme chvíľku vychladnúť a ešte za tepla tvarujeme guličky, je dobré mať pri sebe misku s vodou na umývanie si a mokrenie rúk, mne to tak išlo lepšie, no a samozrejme, nemožeme zabudnúť na papierové kornútiky, kam guličky ukladáme.

Diskusia k receptu

8 komentárov k receptu
Waaau,ty ale dnes "váliš" milá Mysiacik.Vyzerá to tak,že na sviatky už máš napečené.Nechceš prísť aj k nám?Ja nemám nič,nestíham:-)
@Monty469 (4.12.2017 19:28)

aj u nas a hlavne, ked stihnu troska odstat, tie burizoniky akoby nasali troska toho salka a su aspon pre mna ovela lepsie..mno ale len v tom pripade, ked stihnu :D
S burizony jsem dělávala podobné nepečené, ale do chlebíčkové formy. Je to dáávno. Recept jsem někde propila. Krásné kuličky - souměrné, je vidět že jsi šikovná na jemnou práci!
@Torticka (4.12.2017 20:02)

presne ako pises, niekedy ani voda nepomaha, pali to riadne..ale aj cez to vsetko :D gulam ako sa len da :D a ano pomalyciky ked mi deti dovolia vypekam..ale ozaj pomalicky, v jeden den to rozsupnem a dalsi tyzden lenosim :D

Pridaj komentár k receptu: