Bravčové koleno
Bravčové koleno

Bravčové kolená v aspiku

kvakac - fotkakvakac, 14. marca 2020
Bravčové kolená v aspiku
Foto: kvakac

Pre tých, ktorí majú radi kolienka.

10 minút
príprava
600 minút
na 95 °C

Suroviny

1390 g
1400 g
1 KL
100 ml
6 ks väčšie
2 ks
2 bal.
900 ml
1 KL
1 hlavička

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Kolená môžete dať aj rovnaké. Ja dávam surové a údené. Je to potom chutnejšie. Kolená umyjeme a dáme do pomalého hrnca, zalejeme vodou. Pridáme koreniny bez soli a očistený cesnak strúčiky. Hrniec zapneme na pomalé varenie na LOW na 10 hodín. Potrebujeme, aby sa mäso a koža celkom rozdeľovalo na vlásočnice. Zhuba po 8 hodinách pridáme do hrnca ocot a cibuľu nakrájanú na polmesiace. Po celej tej dobe vytiahneme z kolien kosti a mäso roztlačíme na menšie kusy a kožu buď pokrájame, alebo kto nemá rád kožu, dá ju preč. Všetko to dáme do jedného hrnca a na sporák a až teraz osolíme ak je treba. Zarobíme želatínu podľa návodu a vlejeme do hrnca. Necháme prejsť chvíľu teplom a odstavíme na bok.

 2. 2

  Všetko to dáme do pripravených nádob alebo do vrecka na tlačenku. Ja som použil 1 kg nádoby zo zmrzliny. Dve plné a tretia do polovice. Necháme dobre vychladnúť.

  Bravčové kolená v aspiku - obrázok 2
 3. 3

  Potom to vyklopíme a môžeme krájať. Takéto krásne bochníky, ach jaj to boli, už je po nich.

  Bravčové kolená v aspiku - obrázok 3
 4. 4

  No čo vám budem hovoriť, dobrota, až sa tak srdce a bruško raduje.

  Bravčové kolená v aspiku - obrázok 4

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Dobrý nápad s kolenom! Tiež som uz rozmýšľal ako vylepšiť alebo inak obohatiť tie špekáčiky v aspiku. Budiž mi Tvoj recept inšpiráciou... :-)
Krásný a chutný recept, čistá provokace! Hned bych brala jednu šišku takových kolienok. Krásná práce, musíš mít dost velký pomaláč, když se ti tam vejde tolik maska. Kouzelná fota, narobil si mi chutě! Toto připravovat, tak jsem v obležení sousedů a okolo jdoucích. Asi bych se v dnešních dnech dostala do potíží... I když Andrej hovoril, že tam, kde podávajú jedlo z okienka, je povolené.