Diskusia k receptu
Kváskový chlieb

Bezprácny kváskový chlieb fotorecept

imaginarium - fotkaimaginarium, 13. februára 2019

Komentáre 1 - 15 z 33


Povedený chlebík i postup, smekám, přece jenom je to kus dobré práce! Takže slovo "bezpracný" považuji za nadsázku, když ne za provokaci, haha Krásná fota - pecen chleba jako malovaný!
@Imaginarium (13.2.2019 20:50)
Ty jsi zlatá! Už mám v krvi a v oku svůj postup. Někdy vyzkouším i podle tvého receptíku, vyzkoušet se má všechno. Jsi šikulka, o tom žádná!
Tak, tento chlebík je pridaný, akože pre mňa,kvások kysne už piaty deň,tak dúfam že sa mi podarí upiesť aj takýto krásny chlieb.
Pekný chlebík, šikovná si. Tiež si myslím, že treba vyskúšať aj niečo iné. Mám svoj postup už v oku, ale jeden takýto malý chlebík sa zje raz dva.
Je pekny. Ja prekladam z osatky tak, ze polozim silikonovy "pecaci papier na osatku a rovno na pekac prevratim aj so silikonom, na ktorom chlieb zostane a tak peciem. Tym sa vyhnem zlozitemu prekladaniu na pekac.
Super.chlebík,krásny postup.Už len upiecť.Toto sa mi hodí cez týždeň.Ja by som to večer všetko prichystala a na druhý deň,keď prídem s práce tak upečiem.Tak vyuzívam aj chladničkové kysnutie.Parádna vec;-)
tvoj recept ma veľmi zaujal @imaginarium , bez rozkvasu som este chlebík neskúšala. Tak predvčerom večer som vytiahla kvások z chladničky a kedže ráno treba ísť do práce, presne som to urobila ako píše @jack : zamiešané cesto som dala na 6° do chladničky, po 21 hodinách vytiahla, nechala hodinku aklimatizovať, a po troch hodinách v ošatke upiekla. Malý a veľmi chutný chlebík je na svete a napriek tomu, že cesto nebolo príliš hydratované, má parádne oká. Veľmi dobrý a rýchly recept je už medzi mojimi obľúbenými, ďakujem zaň :-)


@Dogagador (14.2.2019 15:32)

Ja prekladám priamo na pekáč také chleby, ktoré sú vysoko hydratované, aby sa mi zbytočne neroztiekli, ale také, ktoré chcem najprv narezať si dávam takto na dosku.