Batatové brownies
Batatové brownies

Batatové brownies fotorecept

stanci11 - fotkastanci11, 17. júla 2019
Batatové brownies (fotorecept)
Foto: stanci11

Neviem čo mi je, ale jedlo riešim v tomto letnom čase šalátmi, a keď už blbnúť v kuchyni väčšinou sú to pokusy o zdravšie Zobraziť celý popisNeviem čo mi je, ale jedlo riešim v tomto letnom čase šalátmi, a keď už blbnúť v kuchyni väčšinou sú to pokusy o zdravšie pečenie. No a teda vajíčka na tisíc spôsobov, to mi tiež ide :D Ale späť k brownies, vyskúšala som recept od kamaráta, ktorý vedie dum-dlouhovekosti,,,a to s ľahkou nedôverou k batátom - ale keď sa dá piecť z repy, fazule a kdečoho možného, nemohla som neskúsiť. Recept už rozdávam po okolí, takže mal úspech ;) Preto som sa rozhodla pridať ho aj sem.

25 minút
príprava
50 minút
na 180 °C

Suroviny

3 ks
2 ks stredne veľké
2-3 PL
2 PL
1/4 hrnčeka
1/2 hrnčeka
1 ČL
1/2 ČL
100-200 g
Postup

 1. 1

  Postup je pomerne jednoduchý - ako prvé som očistila batáty, nakrájala ich na kocky a uvarila som do mäkka.

  Batatové brownies (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Po vychladnutí som ich prešupla do mixéra, 2 PL medu a kokosový olej (med som už viac nepridávala - podľa mňa netrebalo, ale to si každý môže dosladiť podľa chuti ;)). Vymixovala som všetko do hladka a premiestnila do misky, spolu so žĺtkami a sypkými surovinami.

  Batatové brownies (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Vymiešaním vznikla pomerne tuhá zmes.

  Batatové brownies (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Do tej som teda najskôr primiešala vyšľahané bielky.

  Batatové brownies (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  A až nakoniec jemne vmiesila nasekanú čokoládu. Vzhľadom na tuhosť cesta by cesta čokoláda → bielky nebola úplne možná :D

  Batatové brownies (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Ochutnala som a spokojne preliala do sklenej misky - 31x23 cm (ak by bola menšia boli by browniesky vyššie a tak to aj urobím na druhý pokus). Rovnomerne som to rozotrela a šup do vyhriatej rúry.

  Batatové brownies (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Piekla som 40-50 min na 180 stupňoch - vyberala som keď sa cesto začalo odliepať od krajov jenskej misy.

  Batatové brownies (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Chuť? Silne cítiť kakao - čokoládu a pekne sa to doladí kokosom. Rozhodne zdravá varianta, ktorej vyskúšanie nebudete ľutovať :) A kocky v chladničke vydržali týždeň bez ujmy ;) (som si dala bobríka silnej vôle nezjesť to celé naraz).

Diskusia k receptu

haji
Batáty v této podobě by mi mohly chutnat, líbí se mi med místo cukru a také, že tam není banán. Nevím proč, ale banán pečený v koláči mi nejede. @Stanci11 , prosím tě, pošli toho svého bobříka pevné vůle za mým, potřebuje zharmonizovat a posílit 24 hodin denně. Pěkně jsi se vyhrála, díky za inspiraci.
stanci11
@Haji jeeeej ty si vždy také zlatíčko ;) ďakujem krásne, bobríka zabalím a pošlem, je to drsňák!
1x haji
haji
@Stanci11 (18.7.2019 09:20)
Jsi poklad! Pokud je takový drsňák, nemusíš ho balit, může jet sám vlakem nebo autobusem. Můj bobřík ani nedutá, ví, že mu začíná téct do bot, haha Přeji hezký den a plno tvořivosti, ať se ti daří!
cesminaz
Batáty sú samé o sebe dost sladké,takže vela toho dosladit či už cukrom,alebo medom asi nebude treba :-) Recept sa mi páči.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia