riso fotka

@riso

riso2898 dní na Vareche
Spoločnosť RISO-r, s. r. o. Rimavská Sobota je slovenská spoločnosť vyrábajúca džemy, ovocné nátierky a lekváre. Klasické džemy z jahôd, ... Viac »

O Riso


Spoločnosť RISO-r, s.r.o. Rimavská Sobota je slovenská spoločnosť vyrábajúca džemy, ovocné nátierky a lekváre.

Klasické džemy z jahôd, malín, marhúľ, ríbezlí a višňí sú doplnené Extra džemami z pomarančov, šípok, rakytníka, čiernych ríbezlí a brusníc. Nový rad VGJ džemov v zaujímavých pohároch je sladený fruktózou. Výrobky sú vyrábané šetrným spôsobom vo vákuu a pasterizované, kde v obidvoch spôsoboch teplota nepresiahne 90 °C. Všetky výrobky sú bez chemickej konzervácie, aróm a farbív. Týmto spôsobom sa uchováva veľké mmnožstvo zdraviu prospešných látok a vitamínov.

Výroba ovocných nátierok, pôvodne pod názvom marmelády, je zameraná hlavne na Miešanú ovocnú náierku vyrobenú z jabĺk a rôznych druhov iného ovocia, ktorá sa využíva v prekárenskom priemysle a v jedálňach. Veľký podiel sa predáva v malospotrebiteľskom balení pre priamu spotrebu v domácnosti.

Slivkový lekvár, ako samostatný produkt, sa podieľa výrazným podielom vo výrobe a predaji sladkých výrobkov firmy RISO-R. Zákazníkmi je vyhľadávaný pre výbornú chuť a vhodné ukazovatele pri pečení ním naplneného pečiva. Spoločnosť sa usiluje suroviny nakupovať na Slovensku. Mnohé výrobky sú ocenené Značkou kvality SK.