Varenie

Vyprážaný syr - použiť 30 % alebo 45 %

lacnylaci - bez fotkylacnylaci, 11. júla 2020

Aký syr mám použiť na vyprážanie? Eidam 30 % alebo 45 %?

@zareaguj


Diskusia k téme

16 komentáre k článku
To musíš skúsit' a potom sa rozhodnút' ,čo ti bude viac chutnat'. Len dobre obalit' aby sa neroztiekol von z cesta. Oboje je dobré. Ja som včera smažila mozzarellu (zo sáčku v náleve). Dobré, ale ten smrad === olomoucké syrečky===
1x haji
@marika9 (11.7.2020 23:29) Suhlasim, syrecky su vyborne a akejkolvek podobe, ja osobne ich jedavam velmi casto :)))
1x haji
Mňa skôr zaujíma aký zmysel má kupovať 30%eidam
@kuko95 (12.7.2020 14:33)

Prečo? Máš s ním zlú skúsenosť? Podľa mňa tam nie je nejaký výrazný rozdiel v chuti. A vieš , pokaľ to tvoje foto nie je z dávnej histórie, tak si ešte mladý, ale podaktorí z nás si už musia strážiť príjem tukov.
1x haji
@mamec (12.7.2020 15:48)

No neviem teda či sa dá pribrať z dobrého eidamu teda ak ho nezjes pol kila naraz a ak si chce niekto strážiť postavu tak nech vyprazi aj 10%eidam furt to bude vyprážané....
1x haji
@kuko95 (12.7.2020 20:12)
S tým vyprážaním máš pravdu. To stráženie si príjmu tukov nie je len kvôli postave, ide skôr o cholesterol. A budeš sa čudovať, ale aj chudý človek ho môže mať vysoký.
1x haji
Ono je to i o ceně. Nižší tuk v sušině, o fous lacinější. Sýr před obalením musí být v chladu, žádné vytahování dopředu. Obaluji 2x. Smažím rychle z jedné strany, otočím, jakmile se začně "nafukovat". Smažím na druhé straně do chvíle, kdy se na okrajích pokouší sýr pouštět přes obal nitky. Šup ven. Žádné otálení. Nebude mít obal nahnědo, jen slabě zlatavý. Ale jistota, že nevyteče. Obecně se uvádí, že čím vyšší tuk v sušině, sýr je chutnější i stabilnější. Kupuji podle peněženky. A čím nižší tuk, tím větší guma. Nejraději smažím goudu, hermelín, tvarůžky. Ty z obou stran obložím plátkem poličanu, pak obalit 2x. Smrádek, ale ta chuť!! Dělám smažák jednou za pětiletku. Též hlídám tuky. Ale když do pekla, tak na krásném koni!!
Jo a vysoká hladina dobře rozpáleného tuku. Tak smažím všechno, ponořené. Klidně v menší nádobě, hlavně aby bylo tuku navysoko. Smažím na Ceresu. Nemá žádnou pachuť, méně se přepaluje jako olej. Pravda, je to ztužený rostlinný tuk. Nesmažím často.
@haji (12.7.2020 21:05)
Ja už nesmažím vôbec. Rezne robím len sem-tam aj to len v rúre.
1x haji
@mamec (12.7.2020 22:41)
Je možné, že se tam také dopracuji, ale mně to suché nechutná. To se radši obejdu 2x. Je plno jiných dobrot.
1x evanaaa
@haji (13.7.2020 08:55)
Ani z rúry nemusia byť suché. Úplne bez tuku to nie je ono. Robievam ich na papieri potretom trochou oleja a vrch tiež pokvapkám olejom. A samozrejme sa nesmú vysušiť. Mne je to takto hlavne pohodlnejšie. Cuketu tiež takto robím. Naukladám na plech a nemusím stáť pri panvici.
1x haji
Ja som tiež kedysi riešila dilemu, aký syr kúpiť, aby sa neroztiekol. Od kuchárov profíkov som počula, že čím tučnejší, tým lepší a treba ho už obalený na chvíľu dať do mrazáka. Inak ja som objavila obalovaný mrazený syr z Lídla a nemá chybu (vyrába Hodonín) a nevesta nedopustí na slovenský syr Kravička. Dá sa kjúpiť v Coop Jednota.
Ja som nechcela " urazit' " olomoucké syrečky. Len prirovnat' voňu,smrad,zápach (ako chcete) , čo sa linul okolo, Čerstvé syrečky. Mozzarella mala ešte celý týždeň do konca spotreby, ale pretože nikde nepíšu, kedy bola vyrobená, neviem ako bola stará. Kúpila som ju na narodeninovú oslavu, ale nevyužila, Tak som aj takto likvidovala syry. No a tak som dopadla. Každá skúsenost¨dobrá.
1x haji
@tomeska (14.7.2020 00:06)
Aha, vidíš, já tě nepochopila, až teď, že byla Mozzarella za zenitom...! Mám delší vedení. Před nedávnem jsem stála u hodně zlacněné Mozzarelly. Naštěstí mě napadlo prohmatat pytlík. Nic ke hmatu v něm už nebylo... Člověk musí být opatrný a někdy ani to nepomůže.
Pri syre platia jednoduché pravidlá. % tuku nemá vôbec vplyv na vyprážanie. Určuje to hodnota PH nad 7,5. Každý syr ktorý vyzreje sa dá dobre vyprážať.