Rôzne

Tvarohový koláč na slano

bezinka - fotkabezinka, 31. januára 2015

V piatok som sledovala reprízu Bez servítky - varil herec Jozef Vajda. Ako zákusok ponúkol svojim hosťom gaštanový krém a nejaký slaný tvarohový koláč s koprom - džufka alebo tak nejako (nerozumela som dobre). Na Vareche, ani na strankách Bez servítky som recept nenašla, preto Vás, kto recept poznáte, chcem poprosiť o pomoc a radu.

@zareaguj


Diskusia k téme

19 komentáre k článku
Tu je veľa verzií koláčov naslano, aj s kôprom, aj bez, aj s inými náplňami, skús si vyhľadať, možno naň natrafíš. Ale aj gaštanové krémy by tu mali byť.
@evanaaa asi som to zle napísala..., chcela by som vedieť aké to bolo cesto na ten koláč. Vajda hovoril že ide plát cesta, potrieť máslom, dať tvaroh, posypať koprom a zase cesto, máslo.... Neviem aké má byť to cesto, listkové, kysnuté, alebo aké?
@kvapka ešte raz som si prečítala recept i komentáre k Burku a myslím, že je to naozaj ten recept, i v komentároch sa diskutujúci zmienili o ceste "jufka". Musím pozrieť či sa u nás (na Morave) v Tescu
cesto dá kúpiť. Ešte raz ďakujem.
@viera1 tento burek musí býť výborný. Veľmi sa mi páči, hneď by som si dala. Na budúci víkend budeme mať doma oslavu, tak určitě tento burek urobím. Ďakujem za radu.
@rulik , si zlatý. Jednalo sa o koláč a ako 1. skusím ten recept, ktorý mi doporučila @viera1 , potom skusím z Filo cesta, pokiaľ ho u nás dostať kúpiť.... A len tak mimochodom, po škole som pracovala v Košiciach u ČSD, nepoznáme sa (žartujem)? Ďakujem za ochotu poradiť.
@k599 viem len, že koláč mal byť vrstvený - plát cesta, potrieť máslom, tvaroh, kopor, cesto, potrieť máslom... Teda niekoľko vrtiev a pritom ten koláč nebol vysoký. Veľmi si ho suťažiaci v Bezservítke chválili. I tebe ďakujem a z doporučeného receptu by som mohla použiť návod na plnku.
Na tejto stránke ich máš veľa, všetky sú dobré, ja robím v koláčovej forme. Vyvaľkám cesto do formy (stačí takých 200g), pridám nakrájanú šunku, nastrúhaný syr, rajčiny, hríby, kukuricu (co dúm dal), zalejem 1 šľahačkovou smotanou v ktorej sú rozhabarkované 2 celé vajcia. Na vrch dám korenie podľa nálady- petržlenovú vňať, bazalku, gyros korenie, alebo čo ma napadne. Pečiem v rúre asi 45 minút pri 180°C. Dobrú chuť.
 recepty.vareni.cz/vyhledavani/?q=Slan%C3%BD+kol%C3%A1%C4%...

Pridaj komentár do diskusie: