Varenie

Sójový suk

flemi - fotkaflemi, 5. augusta 2010

Prosím, poznáte niekto recept?

@zareaguj


Diskusia k téme

sovka62
Viem na čo sa pýtaš, taký ružovkastý alebo žltkastý šulec za korunu (a dnes možno za Euro, ak sa vôbec predáva). Ako deti sme to milovali a priznám sa, keď sa v obchodoch zjavila sójová múka, skúšala som ho spraviť. Z hladkej i hrubej, s vanilkou, aj s mandľovou esenciou, ale tú chuť sa mi nepodarilo dosiahnuť. Stále tomu niečo chýbalo. Takže neporadím. Dúfam, že niekto šikovnejší recept pridá.
1x radox1
evusik
ja som našla jeden medzi mojimi receptami, nikdy som ho nerobila, tak ho ani nedám medzi recepty lebo nemám vyskúšaný.......
250g kokosu, 1 kondenzované sladené mlieko, 180g práškového cukru, 2 PL rumu al. rum. esencie. Kokos zmiešame s kondenz. mliekom a pridáme toľko cukru aby bola masa tuhá. Do polovive zamiešame kakao, z každého urobíme šúlok, hnedú časťvyvaľkáme cez fóliu, do stredu dáme biely šúlok, zrolujeme, zabalíme do fólie a dáme stuhnúť do chladničky....... Neviem či je to ono, ak áno daj vedieť, alebo urob, odfoť a daj do receptov :-)
sovka62
Evušik, to,čo si napísala je určite veľmi dobré, ale to nie je to, na čo sa Flemi pýta. Ten suk je určite zo sóje, má pevnú a takú akúsi drsnejšiu konzistenciu. Myslím, že oficiálny názov toho výrobku bol sójový kmeň, ale môžem sa mýliť, už sú to predsa len roky.
1x haji
evanaaa
sojový kmeň je dostať, treba sa poobzerať, kým som mohla, kupovala som si ho. A ten kokosový tiež nie je zlý, predávajú ich aj na rôznych jarmokoch a trhoch ( či len tie kokosové?).
evusik
@sovka @flemi ospravedlňujem sa, asi neviem čítať, mňa to napadlo hneď ako som to odoslala, ale môj muž hneď len čo to zbadal, že čo to nespravím? veď on také ľúbi, on totiž ľúbi všetky "jarmočné sladkosti". Tak to možno vyskúšam sparaviť. Sójový suk, alebo kmeň predávajú v obchode a teraz aj z hrozienkami, ja to strašne ľúbim a občas neodolám a kúpim si. Nevedela som, že sa to dá robiť aj doma. Aj som googlila ale nič som nenašla.
45katka1
Stale ho dostat v obchodoch a stale ma ten isty obal:-) a je stale tak isto dobry:-) aj my si ho doma obcas kupujeme...hlavne potom mame pocit,ze sme si dali nieco sladke a nezhresili sme az tak velmi:-)
verka1
Ano sojovú tyčinku dostať v obchode, ako keby sa pri nej čas zastavil, len je super mäkučká. Voľakedy bola tvrdá ako lízatko, ale aj tak chutila.
Manžel ju pred 2 dňami kúpil, tak som sa preniesla na vlne chutí do minulosti.
evanaaa
To, že sa Evusik zmýlila, nič nie je, lebo pri predstave sójovej tyčinky aj mne hneď prišla na um tá kokosová, trochu sú podobné, tiež je dobrá.
dobizu
ja som na sójovom suku závislá, jem ho skoro denne, predávajú klasický, s hrozienkami, v čokoláde, dvojfarebný - s kakaom... tiež som rozmýšľala, že si ho urobím doma, ale nieviem, či by som tú chuť odhadla. Pozrela som na zloženie, je tam sójová krupica, glukózový sirup, fondán, stužený rastlinný tuk, sušená mliečna zmes, sušená srvátka a arómy... Ale dostať ho bežne... :-)
flemi
pre mňa je totiž to mlieko problém......

ale i tak vďaka....ani mne to nešlo vygoogliť, preto som sa obrátila na skúsenejších a star....ehm, zrelších Varechárov:-)
dobizu
@flemi - Ja myslím, že ak by sa to dalo urobiť doma, tak to mlieko sa pokojne môže nahradiť sušeným sójovým mliekom... Nie?
alessino
vratim sa k tomuto lebo tiež mám chuť to doma vyskúšať.
netreba zmeniť kokos za sojovu muku? plus trochen rumu.