Varenie

Parný hrniec ešte raz.

tinca - fotkatinca, 3. júna 2010

Ahojte varecháči prepáčte, že sa vraciam znovu k téme parného hrnca, na ktorý tu boli už zložené ódy. Chcem len poradiť od dnes je šikovný parný hrniec v akcii v Kauflande. Hurááá je ho už mám kúpený, poprosila som kamošku, ktorá býva pri Kauflande, tak mi ho bola kúpiť. Cena je necelých 25 eur. Pozrela ho len zvrchu doma a musela ísť ešte za povinnosťami, za dve hodiny jej mám zavolať a pozrie ho dôkladne, včetne rozmerov. Zajtra cestou od lekára si pôjdem preň. Takže, kto po ňom túžite hor sa dnes do Kaufla myslím, že cena je zaujímavá a dúfam,že bude aj dobrý. Podľa obr. vyzerá taký šikovný strednej veľkosti. Po rozhovore, keď mi podá podrobnejší popis, tak sa vám tu ozvem, prípadne aj zajtra,keď ho už ja uvidím naživo. Prvé čo vyskúšam, budú kuracie rolády od @evusik.

@zareaguj


Diskusia k téme

evusik
@tinca držím palce nech sa ti parák vydarí a nech sa ti v ňom dobre varí ..... a hlavne sa teším že pribudnú nové recepty :-)
tinca
@evusik si ma potešila,že aspoň ty si si všimla moju diskusiu, ja viem že každý má radšej chrumakavé rezne ako parené. Pridávaj receptíky z paráku aj ďalšie. Nedávno som ho priniesla ešte som ho nerozbalila, potom sa ozvem. Strašne sa teším, že tvoje miniroládky z paráku vyhrali, hoci som už blahoželala, tak ešte raz gratujem k výhre!:)))
evusik
@tinca z toho si nič nerob, konečne vykuklo slniečko tak asi všetci utekali von a na záhradky. Ja mám momentálne plný dom detí (už odrastených ale pre mňa furt detí) akurát teraz vypadli von, tak som si spravila chvíľku pre seba a rozhliadam sa na Vareche. Tak nebuď smutná a niečo dobré v tom novom paráku navar :-)
evanaaa
Dnes som bola v Kauflande ale asi som sa zle rozhliadala kedˇsom parný hrniec nevidela. Tinca, napíš čím skôr, či dobre funguje a či sa oplatí.Sú k nemu aj nejaké recepty?
tinca
@evanaa ešte som ho nerozbalila,až zajtra,lebo som prišla od lekára unavená, ale kamoška ho pozerala recepty sú tam neni, len návod ako dlho čo pariť, ale na krabici je vyfotený vyzerá super. Zajtra ti napíšem aký je live. To mali v strede, kde býva akciový tovar.
tinca
@evanaa tak už som ho predsa rozbalila nedalo mi to je super, páči sa mi je celý biely, má tri oválne misky s rozmerom 27x18 cm, dve spodné sú vyššie a rovnaké a vrchná je nižšia. Je k tomu manuál na obsluhu aj čistenie s doporučením doby parenia rôznych potravín/ryby,mäsá zemiaky,zeleninka/. Na spodné misky ide to čo sa robí dlhšie na hornú s najkratšou dobou par. Časomiera je od 1-60´. Objemom by som ho odhadla pre cca 3 osoby,neviem nemám s tým skúsenosť. Je ľahučký /1,9 kg. Kedy bude pariť neviem, lebo cez víkend už mám menu,potom dám vedieť, ale tam nemá byť čo zlé. No a receptíky sa dajú kúpiť a spolieham na @evus ík, že niečo bude pridávať, ale aj ostatní.