Zdravá výživa

Nehovoríš po anglicky, nedostaneš infarkt!

zemo - fotkazemo, 1. februára 2010


Pochopil som, prečo nám ujovia a teta zo SNS chcú všetko poslovenčiť. Je to ich príspevok k zlepšeniu kardiovaskulárnej situácie na Slovensku!

Nehovoríš po anglicky? Nedostaneš infarkt! Blud? Nie! Štatistiky sú jednoznačné:

- Japonci jedia veľmi málo tukov a trpia omnoho menej na infarkty než Briti alebo Američania. Mexičania majú v strave veľa tukov a tiež trpia na menej infarktov ako Briti alebo Američania.

- Japonci pijú veľmi málo červené víno a trpia omnoho menej na infarkty ako Briti alebo Američania. Taliani pijú nadpriemerné množstvá červeného vína, ale tiež trpia menej na infarkty ako Briti alebo Američania.

- Nemci pijú hektolitre piva, zjedia fúry tučných jedál a tiež trpia menej na infarkty ako Briti alebo Američania.

Záver: v skutočnosti ľudí nezabíja spôsob stravovania, ale angličtina!

Hurá! Som stále tĺk ako repa na angličtinu! Môžem si teda papkať a piť, čo len chcem a nedostanem infarkt! Už ma moja váha netrápi. Ani to, že som doma pokazil všetky zrkadlá, lebo sa do nich z profilu nezmestím. Kašlem na delenú stravu! Na delenie sú tu primitívne organizmy ako améby a iné prvoky, ktoré sa nevedia rozmnožovať sexom!

No nemám pravdu?

@zareaguj


Diskusia k téme

61 komentáre k článku
Este treba spomenut Francuzov , ty piju napchavaju sa a ziju,
stihly dlho vola sa to :"Francuzky Paradox."
A tiež je to preto, lebo vyhadzujú z ich slovníka všetky amerikanizmy a anglikanizmy, že?
A čo tak Grécko? Tam tiež žijú dlho bez infarktov. A nebude to len tým olivovým olejom, syrom a zeleninou, že? Veď už v kolíske slávnej a vznešenej helenskej civilizácie nikto nevedel ani len mäkkú omegu zaťať po anglicky! :o)
No nehovor! Ale asi na tom niečo bude, hlavne v tej poznámke o Grékoch. Ja som náchylná na infarkt, keď čítam a počujem o všetkých tých brífingoch, híringoch, kešflovoch, pracovných pozíciách ako ekount manažer, a podobne. O kadejakých šopoch a podobne už ani nehovorím. Takto si hnusíme jazyk, ako keby nestačili reportér našich drahých televizií, ktorí nám bez bez problémov oznámia, napr. že "dnes prišli ľudia tu, aby si pripomenuli..." a podobné perly, ktorými sa naše správy len tak ozývajú. (Prisahám, že nie som učiteľka slovenčiny, ani ničoho iného).
A ide ma šľak trafiť keď skončí film na našej drahej slovenskej "JOJKE" a na obrazovke sa zjaví THE END!!! Má to viac príčin: v krásnom slovenskom jazyku nemáme výraz pre ukončenie filmu. Slovo "koniec" asi niekto zo strachu zrušil, a uznajte ak by to nenapísali v angličtine, ako by všetci američania, angličania, a zbytok cudzincov (čo nerobia nič iné len sledujú našu televíziu)vedeli že je koniec ...
Dievky moje, nože sa hotujme radšej tam, kam by sa na vareche patrilo, načim nám naspäť k rozdrapenému srdiečku nad tanierom a pohárom :o)
Aj ja som si to myslel ale vyzera to tak ze ked hovoris po Rusky , si vitaz:
Mily zemo a vsetci pritakavaci!
Ja zijem tam kde sa hovori po anglicky a vzdy ma certi beru, ked citam na netu spravy z Pravdy a vidim casto nadpisy naprosto nevhohne zapliest do spravnej slovenciny. Casto si nahovaram, ze to snad zamestnavaju cudzinca ktory sa este dobre nenaucil slovencinu.
Ak myslite ze ten infarkt sa mi nevyhne, musim sa teda poponahlat s pridanim receptov do VARECHY, aby zostalo po mne aspon niejake dedicstvo.
zemo 12:11 prečo robíš dojem, že tento text si vymyslel ty? Čítal som ho ako fejtón v britských Guardien približne pred štyrmi rokmi. A na Slovensku e-mailom koloval už pred dvoma rokmi. A úplný, podľa anglického originálu. Howgh.
Kuchtička správne hovoríš, varecha je o varení a nie o jazyku. Ale čo je pravda anglické výrazy sa tu až moc udomácnili, čo sa mi vôbec nepáči. Pekne to napísala Sovka, súhlasím s ňou.
Nie dôležité akým jazykom hovoríš, ale akým ješ.
Nielaik, zaprisahal som sa, že sa na zatrpknutých spoza rohov utočiacich trtkov vykašlem, ale nedá mi.
Milá jedovatá slina, kde v texte je čo i len slovko o tom, že som na všetko prišiel ja? A prečo spm to teda dal do diskusií, a nie v autorských zážitkoch?
Krtko anonymný, vráť sa do nory a nehryz slepo okolo seba! A teraz už naozaj HOWGH!
P.S. Ak niekto necíti z takmer každého z mojich príspevkov iróniu a nadsázku, asi sa spakujem, a idem het. Nech si varechu oblizujú ľudia bez zmyslu pre recesiu, čo do makových slížov dávajú len a len suché a holé rezance.
Zemo,
Zima skaredo ludom asi primrzol zmysel pre srandu a ironiu.
Ked pridem do Blavy pojdeme na pohar cerveneho aj dva mozno aj flasu.( ale nieteraz do to tej zimy ani za svet ja si pekne pockam az ked sa otepli a baby zhodia kabaty...)
A tam pod akou prezývkou mudruješ a škodíš? Nielaik tam nie je!
Joj, ale ste sa rozpisali :-))). Ten " nielaik" musí byť pekne zatrpknutý človek. Ostatných zdravím a teším sa na ich recepty :-)))). Papa.
Zemo,
daktore veci sa nedaju prelozit do Slovenciny, ( kdo dlho zije v hmle a prsi mu na hlavu kazdy den a leto ma tak raz za 5 rokov.)
Stava sa z neho "Whinging Pom"
to nielaik - ešte raz si prečítaj článok. naozaj tam nikde zemo nevnucuje dojem, že článok napísal on...Zemo sa snaží pobaviť celú komunitu svojím vtipkovaním, niekedy jemnou iróniou... a nám sa to páči, kvitujeme to. Ak niekto v spoločnosti rozpráva fór, vtip alebo vymyslenú historku, nemusí udávať autorstvo alebo citovať zdroj. Pochybujem, že v UK by to tak bolo. Takže nielaik, chce to klídek!!! Netreba púšťať jedovaté sliny len preto, že sa považuješ za čosi viac len preto, že práve žiješ v UK! Lebo začneme mať pocit, že si sa tu na Vareche zaregistrovala len preto, aby si si odbúrala dáky pocit menejcennosti zo svojej národnosti... a poučujúc Zema sa cítiš viac Angličanka?
zemo náš, ty nás len ďalej zabávaj a na komentáre frflošov sa vykašli. Určite nie som sama, čo sa vždy poteší, keď napíšeš niečo nové. Komu sa nepáči, nech si klikne na iné portály, kde si účastníci vyčítajú aj nos medzi očami, tam sa môže vyšantiť do vôle.
Dobre, kašlem na to. Ale ešte niečo - som rád, ako dokáže anglické podnebie meniť pohlavie odborných nelaických prispievateľov. Predtým muž, teraz zrazu žena aj s fotkou. Na to som aj ja krátky :o))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Na to som prave myslela aj ja,ci to je muz alebo zena,ZEMO ziadne HET nebude ja sa na varechu tesim prave preto,ze si nielen zavarim,ale aj UZASNE ZABAVIM.Dakujem!!!!!!!!!
A čo hovorí štatistika o Slovákoch? Tiež trpia na infarkty menej ako Briti a Američania?
www.americanheart.org/downloadable/heart/1077185395308FS06INT4%28ebook%29.pdf
Bože, bože. Kde ste zobrali, že UK je Spojené kráľovstvo. A že ten, kto číta Guardien žije v Anglicku?
Varte, vyprážajte, zahusťujte, na vašich fotografiách vidno, ako to vašim kilám prospieva. A žlčníky si vaprázdňujte inak ako štekaním na tejto stránke.


Nelaik:
Zda sa ze to nie je zlc co vam chyba....
Népo"évęsehe?
Nelaik, zda sa mi, ze si velmi zatrpkla osoba a potrebujes sa dostat do spravnej spolocnosti ktora te naladi a navodi do zivota bez problemov. Ak ti to neprinasa tato VARECHA tak uz je zrejme dost neskoro. Skus najst lepsiu zabavu, ale mozna sa ti bude cniet po nas varecharoch. Ja sa tu citim bezva, vzdy sa mam comu zasmiat a tak si prikorenit zivot. Smiech a svanda je liek !!! Zasmej sa s nami a uz nebrbli! Ak si myslis, ze nie sme hodni tvojej spolocnosti tak ....
To nie zatrpknutosť, to je pohŕdanie tými, ktorí mi pripadajú ako provinzler/petit-bourgerios/kispolgár.
Tak ten infarkt asi nedostaneme...alebo sme takí bezvýznamní, že si nás americká štatistika ani nevšimla. Ale skôr tipujem, že na tom budeme podobne ako Česi, Maďari alebo Poliaci :-(
Vznešená premúdrosť nie so Spojeného kráľovstva, čítaj si teda hoci na v kadibudke konča dediny v Hornej Maríkovej anglickú tlač a netlač sa medzi pospolitý ľud. Nechaj nás naďalej v nevedomosti. Nám je po ťapákovsky dobre. A toto som myslel smrteľne vážne, lebo si prisámbohu nájdem cestičku, ako ťa znemožniť!
Možno to nie je spojené kráľovstvo, možno je to UKRAJINA...............
milá,-ý nielaik, nedá mi aby som sa nezamiešala do tejto tebou tak povýšenej alebo provinzler diskúsie, načo sa tlačíš medzi nás obyčajných maličkých ľudkov a otravuješ nám tú našu maličkú teba nehodnú zábavku, nešpiň nám tu a nezavadzaj a staraj sa o UK či Ukrajinu. Nám je ozaj bez tvojho pohrŕŕdania dobre .......aj po ťapákovsky...:)))
komentár k 58vlasta
To nie je možné, aby žena oddaná vareche nevedela, že kód Ukrajiny je UA.
Pre"nielaik":Tak kedy už konečne poučíš nás, "laikov" čo je to UK podľa teba "nie laika"? Alebo sám-sama nevieš aký je kód tej krajiny v ktorej žiješ? (Tak ako nevieš akého si rodu, keďže najprv píšeš v mužskom rode a potom v ženskom.) Napadla ma ešte jedna možnosť UK bude možno Univerzita Komenského :-)))) ha, ha, ha...Ale v takom prípade sa s tebou fakt nik nemôže zrovnávať! Nieto ešte nejaký Varecháči!
Uk je Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska, čiže náš hemafrodit je z IRA...
Milý Zemo ja to viem, takisto ostatný, ale náš hermafrodit tvrdil 2.feb. presne o 22.01 že UK nieje spojené kráľovstvo, tak čakám na jeho-jej vysvetlenie.
Mám to, všetko vysvetľuje môj objav. Nie je to Spojené kráľovstvo, ani Ukrajina. Ešte jedna krajina má kód UK. A to vysvetľuje všetko a odpovedá mi na mnohé otázky.
ICAO kód Uzbekistanu je UK! Pre laikov - kód ICAO je vlastne letecké označenie krajiny. V Uzbekistane, ktorý ako materskú krajinu udáva nielaik 70 percent obyvateľov trpí podvýživou a vládne Veľký vodca Islam Karimovov prezývaný Papa od roku 1991, kedy prestal byť šéfom tamojšej odnože KSSZ. Neznáša kritiku a vie všetko najlepšie.
Kurnik, pozor, náhle osvietenie - národ hladuje, Papa je najmúdrejší na svete... Nie je nakoniec nielaik sám Papa Karimov?
Uha, pre istotu!
Vítam Vás Vaša Exelentná Osvietenosť na stránkach varechy.sk a ponížene prosím za všetkých, že sme my úbohí nebedomci a nevedomice urazili Váš nehynúci majstát svietiaci do ďalekej budúcnosti nielen gastronómie, ale celého všehomíra vôbec. Nech sa Vám páči, naše chrbty sú odhalené, môžete si zabičovať do sýtosti!
Há, počuli ste ten rachot?! To mne padol kameň zo srdca! Už som sa bála že sme všetci úplne sprostí!
Kdo vie, čo by povedali trebárs na daňovom úrade, keby sme uvádzali namiesto SR leteckú značku našej republiky?!
Zasa som si oprskala monitor, a aj jablko mi zabehlo...Stále totiž musím nejaké ovocie obhrýzať, lebo hneď by som bola pri sporáku a v hrncoch...To tie recepty...
Ináč tiež som zaregistrovala tú obojpohlavnú osobu...
Priatelia dovolt mi zapojit sa do vasho okruhu až teraz som dočitala tu prestrelku,aky je vysledok boja to len tak skončilo?povodne som hladala zemovu odpoved tej mamine co ma elergicke dieta chcela som jej poradit karob čo je nahrada za čokoladu
Ježiši, ako nahradiť čokoládu? Kakovom? Pardón, krásna dáma, ale kde do prpulinky som načal tému alergického dieťatka ako náhradu za čokoládku?
Ein Moment, bitte! Ach So! Das war es letztes Jahr im November, als wir sprachen auf dem Küchen mit Sandmanter über Brötchen.
Včulekuvčulek mi to prišlo - diskusiu začala veľmi dávno pani redaktorka tohto serveru - má začku Sandmanter. A ja som jej vtedy neporadil, ale vďaka kakavu sa začalo krásna spolupráca s varechou.sk.
P.S. Hihi, a teraz bude slávna aj naša varecha.sk, nielen Dostál s plagátom pre Maďarovvýčovým vygvamom! Vareška moja, budeš prvá, čo dostaneš pokutu za neopravnené používanie nemčiny! A to je horšie ako keby som teraz napísal povedzme Screw the Minister ... Pán minister, navrhnite lepší preklad.
Parádne som sa pobavila na tejto rôznorodej diskusii...Premýšĺam nad tým hermafroditom, že tá fotka mi je akosi známa...tá baba na fotke sa strašne podobá na jednu predavačku v Králíkoch....ale to je na Morave....že by bola fotka vygooglená??? Asi áno, lebo tá by nič takéto nenapísala....
Presne, ono to bolo najprv muž, potom žena, vždy len z UK - teda U Králikú! Jwe to preote Causa králik, ale azda nám nepíše ujo Kopecký z toho filmu z druhej strany hrnca...

Len nech píše...bude to taký varechový "hermafrodický maskot"...všimla som si vo viacerých článkoch, ako tento neukojený ženo-muž z osady U Králíkú vyrypuje do všetkého pre nás "asilaikov" bežného...Prajem pekný deň a veľa skvelých písmeniek na týchto stránkach :-)
Podobne, a treba písať, lebo všetko sa cez jedného Zema nedá stihnúť
Ahoj všetci otvorím zdravú výživu a čo sa dočítam, názory a prestrelky sú zaujímavejšie ako moja chcená zdravá výživa , ste hrba zdravo hašterivých človiečikov- prepáčte bavilo ma sledovať vaše názory . zemo super. zdenin
Ahoj volič, mám ťa rád...
mm... podla mna to e preto, bo američania a angličania sú leniwýý... nel sedia pri pc abo pri tv a jedia chipsy a pijú COLU! je dokázané še cola obahuje kofejín a kopu iných swinstiew ktoré škodia na srdce... preto ju ani nepijem... a hlawne škodí mladím... teenegerom... niesú ete dostatočne wywynutýý... wo wštko a hlawne w rozume... xDxDxD
Deje sa niečo s tvojou dušičkou?
a okrem toho... rada wás tu opat widíím... =)) ste asi jediný člowek z warechy ktorého mám rada... xDxD
dieťa moje, šedivý starec má dcérku v tvojom veku, to si iste pamätáš, niekde som ti to písal, a nie je rozdiel pre stavy dievčatka v Nitre alebo hnusnej Blave. Pozoroujem to denno denné, nikto ma nechápe...
Som tiež rád, že si ako jediná obnovila staroslovienčinu, inak sa to patrí spod mesta pod Zoborom, kde sa namiesto V používalo W.
P.S. A čuj, dietko moje ľúbezné, čo to je vo vašich inotajoch onô xDxD. Nepôjde po mne mravnostnô oddelenie varechy? Vieš, keď už kňazov kukajú, s kým si píšu, Zemo ako bezúhoný človek dostáva strach, lebo na nich upozorňuje. Aj keď ho ponorili do tej vodičky, keď dokázal enem plakať...
vasinova> čokoláda sa moc karobom nahradiť nedá. Ale skôr niečím čo sa volá karobella, to je pomazánka z karobu, vysokofruktózového kukuričného sirupu, čo by som radšej nejedol...

:)
deti sú potom hyperaktívne lebo je tam veľa cukru.

Pozrite na  www.zdravehamko.sk/2010/07/karobella-zdrava-nutela.html...

tu som objavil recept ktorý nemá cukor ale je bez cukru, so stéviou.